14 lipca 2015 12:30

W Tychach konsekwentnie realizowany jest plan dostosowania szkół i budynków miejskich do najnowszych standardów energetycznych, ciepłowniczych i ekologicznych.

Termomodernizacja ZS 4 to nie tylko nowy wygląd. Szkołę wybudowano w latach 70. XX w. Do tej pory była poddawana jedynie doraźnym remontom. Gruntowny remont, ocieplenie budynków szkoły, wdrożenie nowoczesnego systemu ogrzewania, wykorzystującego źródła odnawialne (kolektory słoneczne), wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana instalacji CO, montaż nowoczesnego systemu wentylacji i inne przeprowadzone prace, miały na celu dostosowanie Szkoły do współczesnych standardów technicznych poprzez redukcję zużycia energii. Zmniejszono także oddziaływanie obiektu na środowisko, a także poprawiono warunki pracy w szkole.

Zespół Szkół nr 4

al. Bielska 100, Tychy

Całkowity koszt inwestycji: 7 561 870,36 zł

2 980 816,81 zł – dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, RPO WS 2007-2013

4 581 053,55 zł – budżet miasta

Czas realizacji 2007 – 2009

Zespół Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego

Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego zyskał nowy wygląd. Termomodernizacja budynku i modernizacja źródła ciepła w obiektach szkoły zmniejszyły zapotrzebowanie na ciepło i oddziaływanie obiektu na środowisko.

Więcej...

W Szkole Muzycznej ocieplono ściany, dach, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zmodernizowano instalację CO, zamontowano wentylację i klimatyzację w sali koncertowej. Szkołę wyremontowano, wydzielono dodatkowe pomieszczenia (w tym salę audiowizualną i studio nagrań), wyizolowano akustycznie niektóre pomieszczenia, piwnice zaadaptowano na sale perkusyjne, wymieniono także instalacje elektryczne i oświetleniowe na energooszczędne.

Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego

al. Niepodległości 53, Tychy

Całkowity koszt inwestycji: 4 200 885,00 zł

2 097 676,75 zł – dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, RPO WS 2007-2013

2 103 208,25 zł – budżet miasta

Opisane inwestycje, to tylko dwie, z wielu przeprowadzonych w ostatnich latach w Tychach. Dzięki pieniądzom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wykonano gruntowne remonty m.in. w: Gimnazjum nr 11, Szkole Podstawowej nr 22, Przedszkolu nr 29, Przedszkolu nr 21, Przedszkolu przy ulicy Nałkowskiej.

Kolejne prace remontowe w budynkach szkolnych i przedszkoli już się rozpoczęły lub są w planach. Obecnie pozyskiwane są środki, w tym unijne, na realizację następnych zadań tego typu.


Powrót do strony "Inwestycje miejskie"

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.