28 października 2008 14:26

Projekty siedmiu polichromii autorstwa Jerzego Nowosielskiego od dziś można oglądać w Muzeum Miejskim w Tychach.

Prezydent Miasta Andrzej Dziuba uroczyście przekazał projekty dyrektor Muzeum Marii Lipok-Bierwiaczonek.
Muzeum kupiło projekty w Galerii Sztuki Współczesnej Teresa Starmach w Krakowie.  Na ten cel  Miasto przeznaczyło ponad 56 tysięcy złotych.
Dzieła Jerzego Nowosielskiego mają dla Tychów nie tylko walor artystyczny ale także historyczny. Oryginalne polichromie Jerzego Nowosielskiego znajdują się bowiem w kościele p.w. Ducha Świętego. Świątynia słynie w Polsce i za granicą z wybitnej architektury (dzieło Stanisława Niemczyka) oraz z polichromii zdobiących jej wnętrze.
Na muzealnej wystawie, która potrwa do połowy listopada, można również zobaczyć zdjęcia kościoła p.w. Ducha Świętego w Tychach oraz obraz J. Nowosielskiego „Pejzaż z kościołem”.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.