28 października 2008 8:29

Zebrane najważniejsze informacje dotyczące organizacji ruchu i komunikacji miejskiej oraz szczegóły dotyczące wyszukiwarki mogił na Cmentarzu Komunalnym w Wartogłowcu.

Spore udogodnienie dla osób odwiedzających miejsce pochówku bliskich przed zbliżającym się świętem. Na stronie internetowej Urzędu Miasta Tychy dostępna jest wyszukiwarka grobów. Szybko można znaleźć mogiły osób pochowanych na Cmentarzu Komunalnym w Wartogłowcu. Wpisując imię i nazwisko zmarłego można otrzymać dokładną lokalizację jego grobu  - numer sektora oraz kwatery a także dokładną datę jego śmierci. Wyszukiwarka dostępna jest pod adresem:
http://www.polskie-cmentarze.com/tychy/index.php?id=SZUKAJ

Z uwagi na możliwe utrudnienia w okresie Wszystkich Świętych, na tyskich drogach wprowadzone będą następujące zmiany w organizacji ruchu:
- ruch jednokierunkowy na ul. Nowokościelnej i ul. Cmentarnej,
- ruch jednokierunkowy na ul. Kościelnej od ul. Oświęcimskiej do ul. Krzywej,
- na ul. Oświęcimskiej po północnej stronie ustawione zostaną dwa znaki zakazu zatrzymywania się z tabliczkami o treści „Nie dotyczy autobusów MZK” (za wylotem łącznicy bezpośredniej oraz za wlotem łącznicy pośredniej),
- na ul. Oświęcimskiej przed skrzyżowaniem z ul. Bratków ustawione zostaną adekwatnie znaki zakazu skrętu w lewo oraz prawo,
- na wlocie do ul. Bratków ustawiony zostanie znak zakazu wjazdu (wyjazd z parkingu będzie dozwolony tylko w jednym kierunku) oraz „nakaz jazdy w prawo za znakiem” na wylocie z ul. Bratków do ul. Oświęcimskiej,
    - w dniach 1 i 2 listopada, w momencie rozpoczęcia kierowania ruchem przez Policję, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic DK-1 – Goździków – Dzwonkowa, oraz na skrzyżowaniu ulic Mikołowskiej, Katowickiej i Oświęcimskiej, zostanie przełączona na tryb „żółte migowe”.
    Należy pamiętać, że w okresie od 30.11.2008 do 2.11.2008 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach przewiduje zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii T, 2, 254 i 131. Ponadto w dniach 1 i 2 listopada zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe: Cm A, Cm B, Cm C i Cm D. Rozkłady jazdy dodatkowych linii zostaną umieszczone na obsługiwanych przez nie przystankach 29 października 2008 r.
Warto przypomnieć, że jak co roku, że na liniach Cm A, Cm B, Cm C, Cm D będą obowiązywały wyłącznie bilety jednorazowe.
Dla wygody Pasażerów w dniu 1 i 2 listopada będzie prowadzona sprzedaż biletów jednorazowych na przystanku "Wartogłowiec Cmentarz" w specjalnie oznakowanym samochodzie.


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.