17 października 2008 9:48

Rozpoczął się kolejny etap instalacji monitoringu w naszym mieście. Tym razem oczy kamer pojawią się na placu Baczyńskiego. To następne miejsce w Tychach, które objęte zostanie całodobowym monitoringiem.

Kamery działają już m.in. w okolicach Hali Targowej przy al. Piłsudskiego, dworca PKP, Rynku, przy wybranych rondach oraz budynkach użyteczności publicznej.
Operator pełniący dyżur w Teleinformatycznym Centrum Zarządzania Kryzysowego przy al. Niepodległości obserwuje wybrane punkty w mieście. Obraz zbierany jest przez obrotowe i stacjonarne kamery. Oprogramowanie zainstalowane na stanowisku dyspozytorskim pozwala na  zbliżenie, śledzenie,  nagrywanie, robienie zdjęć. Kamery nie raz okazały się przydatne przy identyfikacji sprawców różnych wykroczeń.
Dzięki monitoringowi mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej a miejsca publiczne są chronione przed atakami wandalizmu czy wybrykami chuligańskimi.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.