7 października 2008 9:31

Uchwała Rady Miasta Tychy, w sprawie zasad prawidłowego żywienia w szkołach, jest skuteczna i obowiązująca. Taką decyzję podjął Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA)w Gliwicach, na skutek skargi Rady Miasta Tychy.

27 marca 2008 r. Rada podjęła uchwałę, której celem jest upowszechnianie zasad prawidłowego żywienia wśród dzieci i młodzieży. Uchwała wpisała się w obowiązującą strategię Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dotyczącą diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Intencją uchwały jest zwrócenie uwagi na błędy w żywieniu dzieci i młodzieży, do czego często prowadzi sprzedaż w szkolnych sklepikach niezdrowych słodyczy, napojów barwionych czy przekąsek ziemniaczanych.
Tyską uchwałę Wojewoda Śląski uznał za naruszającą zasady swobodnej działalności gospodarczej i potwierdził to swoim rozstrzygnięciem nadzorczym. Rada Miasta nie zgodziła się z tym stanowiskiem i dlatego sprawa znalazła swój finał w WSA. Sąd, wyrokiem z dnia 6 października, uznał rację Tychów. Wyrok jest nieprawomocny i Wojewodzie przysługuje skarga do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.