6 czerwca 2008 11:16

Co może grozić dziecku, gdy stoi za blisko jezdni i mija je rozpędzona ciężarówka, jak długo hamuje samochód osobowy a jak długo TIR, jakie jest pole widzenia z miejsca kierowcy ciężarówki czyli kiedy dzieci są widziane przez kierującego wielkim samochodem.

Tego wszystkiego będą mogli dowiedzieć się uczniowie tyskich szkół podczas specjalnego pokazu.
Odbędzie się on już w najbliższy czwartek 12 czerwca o godzinie 11.00 i o godzinie 13.00 na zamkniętym odcinku ulicy Stoczniowców w Tychach.
Na pokaz zostało zaproszonych ponad 600 dzieci z klas III-IV tyskich szkół podstawowych. Dlatego pokaz odbędzie się w dwóch turach.
Dla zapewnienia im bezpieczeństwa, uczniowie będą obserwować samochody stojąc na specjalnie przygotowanej platformie. W pokazie wykorzystany zostanie samochód osobowy, ciężarowy, TIR oraz autobus.
Organizatorami przedsięwzięcia pod hasłem „Bezpieczna szkoła przy drodze” są: Straż Miejska w Tychach i magazyn „Transport Polski”. Współorganizatorzy to Miejski Zarząd Oświaty w Tychach, Komenda Miejska Policji w Tychach, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach, Straż Pożarna,  Daf Trucks Polska, Fiat Auto Poland, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach.

Akcja „Bezpieczna szkoła przy drodze” to jedyny w Europie dynamiczny pokaz z udziałem pojazdów ciężarowych opracowany i realizowany w całości  przez polskich dziennikarzy. Organizatorzy akcji pragną uzmysłowić dzieciom zagrożenia, jakie czyhają na nie podczas codziennej drogi do szkoły oraz propagować właściwe ich zachowanie.
Akcja„Bezpieczna szkoła przy drodze” organizowana jest już od ponad 4 lat. Do tej pory pokazy odbyły się: w Warszawie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Bochni, Pabianicach, Radomiu, a także w ubiegłym roku w Tychach.Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.