3 czerwca 2008 13:20

Jak zapobiegać nowotworom, jak pomagać osobom chorym na raka tego między innymi bedą mogli dowiedzieć się uczestnicy otwartej konferencji, która już 18 czerwca o godzinie 10.00 rozpocznie się w Urzędzie Miasta Tychy.


    Na spotkanie pt.: „Psychoonkologiczny Program Simontona” zapraszają Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Kaliksta I oraz Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy.
    Konferencja ma charakter otwarty i jest adresowana do mieszkańców miasta Tychy, pacjentów z diagnozą nowotworową, jak również pracowników służby zdrowia, oświaty, pomocy społecznej, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, którym temat ten jest bliski. Jej zakres tematyczny będzie dotyczył: profilaktyki nowotworowej, pomocy osobom z postawioną diagnozą nowotworową oraz terapii poznawczo-behawioralnej psychoonkologicznego programu Simontona. Celem Konferencji jest przekazanie podstawowych wiadomości związanych z pomocą osobom przewlekle chorym somatycznie w tym osobom z diagnozą nowotworową.
Podczas konferencji zostanie ogłoszony nabór do pilotażowej grupy terapeutycznej dla dorosłych mieszkańców miasta Tychy z diagnozą nowotworową.
Podczas spotkania swoją wiedzą podzielą się certyfikowana terapeutka metody Simontona, psycholog oraz lekarz medycyny i pielęgniarka, którzy oprócz faktów medycznych i społecznych dotyczących choroby nowotworowej, opowiedzą o własnych doświadczeniach w pracy z dziećmi i rodzinami, borykającymi się z tym problemem.  Prelegenci reprezentują tyskie Hospicjum a w codziennej pracy wspólnie tworzą interdyscyplinarny zespół pomagający osobom chorym na nowotwory.
Wszyscy zainteresowani przybyciem, proszeni są o dokonanie zgłoszenia telefonicznego pod numer 776 35 41 lub drogą elektroniczną pod adres e-mail: malgorzata.tomaszewska@umtychy.pl do dnia 10 czerwca 2008r. Liczy się kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc  jest ograniczona.

Program Konferencji „Psychoonkologiczny Program Simontona”.
Termin: 18 czerwca 2008 r.
Miejsce: sala 102 Urzędu Miasta w Tychach
Organizator: Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Kaliksta I w Tychach
Współorganizator: Urząd Miasta Tychy
Prowadząca: Justyna Rutkowska – psycholog Hospicjum, terapeuta Metody Programu Psychoonkologicznego Simontona

10:00 – 11:15 – część I.
1. Przywitanie i wprowadzenie do tematu – mgr Wiesława Sieczka – prezes Hospicjum
2. Wprowadzenie: „Współpraca zespołu interdyscyplinarnego z rodziną w opiece hospicyjnej”
– mgr Wiesława Sieczka – pielęgniarka Hospicjum
3. Wykład: „Teoretyczne aspekty programu Simontona – zasady i założenia” – mgr Justyna Rutkowska – psycholog, terapeuta Hospicjum
11:15 – 11:30 – przerwa
11:30 – 12:45 – część II
1. Wykład: „Współpraca zespołu medycznego z psychologiem” – lek. med. Krystyna Rumieniuch – lekarz Hospicjum, dyrektor Poradni Medycyny Paliatywnej i Zespołu Hospicyjnej Opieki Domowej
2. Wykład: „Praktyczne zastosowanie programu Simontona w pomocy osobom przewlekle chorym w ujęciu psychosomatycznym” – mgr Justyna Rutkowska – psycholog, terapeuta Hospicjum
3. Podsumowanie konferencji
12:45 – 13:00 – pytania
13:00 – 14:30
Część warsztatowa dla chętnych pacjentów z diagnozą nowotworową.
Podczas tych zajęć zostanie ogłoszony nabór do pilotażowej grupy terapeutycznej dla dorosłych mieszkańców miasta Tychy z diagnozą nowotworową. Prowadząca – mgr Justyna Rutkowska.
Każdy uczestnik konferencji otrzyma zaświadczenie udziału. Będzie ono wystawiane po zakończeniu konferencji.


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.