30 maja 2008 10:52

Od niedawna Tychy można podziwiać w pełnym wymiarze. Na naszej stronie internetowej pod hasłem "wirtualne wycieczki" umieszczone zostały wirtualne panoramy, które pozwalają na obejrzenie charakterystycznych w mieście ulic i obiektów w 360o w poziomie i 180 o w pionie.

    Zwiedzanie miasta ułatwia specjalnie opracowana mapka. Zaznaczone są na niej: Paprocany, Rynek, Plac Baczyńskiego, osiedle A, Centrum Balbina, kościół Ducha Świętego oraz muzeum miejskie. Po kliknięciu na znacznik pojawia się dymek zawierający pod zdjęciem odnośnik do panoramy, a pod hasłem info - link do dodatkowych informacji o danej lokalizacji.
Panoramy wykonane są w trzech technologiach (QuickTime, Flash, DevalVR) tak, żeby każdy internauta mógł je obejrzeć bez konieczności instalowania do przeglądarki dodatkowych wtyczek.
Jednocześnie, dla wymagających i zaawansowanych użytkowników, serwis poleca DevalVR -- jest bezpłatny, łatwy w instalacji, a przede wszystkim oferuje najlepszą jakość obrazu.
Krótka informacja na temat sposobów oglądania panoram umieszczona jest u góry mapki, a szczegółowa instrukcja obsługi Devala przy każdej panoramie pod hasłem "polecamy".
    Jeżeli pomysł uwieczniania Tychów na wirtualnych panoramach zyska uznanie internautów, systematycznie pojawiać się będą kolejne - być może relacjonujące ciekawe wydarzenia albo prezentujące Tychy w różnych porach roku.


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.