WYDARZENIE ODWOŁANE Mapy Pamięci

Informacje

O imprezie

  • Miejsce wydarzenia: Muzeum Miejskie w Tychach | pl. Wolności 1

Aktualizacja 23.09: WYDARZENIE ODWOŁANE.


Zygmunt Kubski, fotograf, obserwator rozbudowy Tychów, autor ogromnego zbioru fotografii ukazujących miasto w różnych momentach rozwoju przebył drugą drogę nim trafił do Tychów. Wywodził się z majątku ziemskiego Winnica w wielkopolskim Trzemesznie, który to majątek w czasie wojny został zajęty przez wojsko niemieckie, a po wojnie rozparcelowany. To historia utraty, zmiany, wędrówki. Niedługo przed śmiercią z pamięci stworzył plan gospodarstwa, który zobaczyć można na wystawie „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”. Podczas spotkania, poprzez archiwalne fotografie i osobiste wspomnienia spróbujemy odtworzyć nasze utracone lub opuszczone miejsca, tworząc na papierze własne mapy pamięci.

Co zabrać: wspomnienia i fotografie (także zapisane w pamięci telefonu/aparatu) ukazujące ważne dla nas miejsce i osoby z nim związane; kabelki umożliwiające przesłanie plików do komputera
Dla kogo: wszystkich, niezależnie od wieku; młodych uczestników zapraszamy w towarzystwie dorosłego opiekuna

tłumaczy na ukraiński: Sofiia Moseichuk

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.