piątek, 3 grudnia 2021, 18:00-21:00
Zapraszamy na wernisaż wystawy "naTYCHmiastowo" autorstwa Marty "Instaksiary" Nowakowicz-Jankowiak, który odbędzie się 3 grudnia 2021 r. o godzinie 18:00 w Tichauer Art Gallery przy ul. Browarowej 21 w Tychach.
Będzie to wyjątkowa okazja do spotkania z Autorką prac i twórczych rozmów.
Tematem wystawy są Tychy – miasto urodzenia i życia Marty Nowakowicz-Jankowiak, przestrzeń przez nią uwielbiana, eksplorowana i utrwalana na filmie światłoczułym.
Prezentowane zdjęcia ukazują obiekty dobrze znane jak i te, co do których lokalizacji trzeba się mocno zastanowić. Autorka oprócz klasycznego ujmowania rzeczywistości eksperymentuje, przetwarza i nieustannie bawi się fotografią.
Tytuł wystawy nawiązuje bezpośrednio do wykorzystywanej przez Martę techniki fotograficznej i tematyki prac. Fotografia natychmiastowa ma w sobie pierwotność i magię fotografii. Jej początki sięgają lat 40. XX wieku, kiedy zaprezentowano światu pierwszy aparat błyskawiczny oraz film zawierający w sobie całą ciemnię fotograficzną. Zdjęcie było wywoływane i utrwalane w minutę po zrobieniu. Współczesna fotografia natychmiastowa działa na analogicznych zasadach, zdjęcie wywołuje się i utrwala na naszych oczach. Fotografie są unikatowe ponieważ powstają tylko w jednym egzemplarzu. Nie ma tu filtrów fotograficznych, nie da się skorygować zdjęć. Mają swój niepowtarzalny klimat oraz analogową prawdę.
Wystawa „naTYCHmiastowo” jest elementem projektu Marty Nowakowicz-Jankowiak realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach VII edycji Tyskiego Banku Kultury.
Zwieńczeniem projektu jest album fotograficzny wydany pod tym samym tytułem.
Miejsce wydarzenia

Tichauer Art Gallery

Browarowa 21
43-100 Tychy

Galeria Sztuki Współczesnej   Poniedziałek: 14:00 - 18:00 Wtorek: 10:00 - 19:00 Środa: 10:00 - 19:00 Czwartek: 10:00 - 19:00 Piątek: 10:00 - 20:00 Sobota: 12:00 - 20:00 Niedziela: 12:00 - 20:00

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×