Biblioteka Młodych: Paweł Kopijer

Informacje

Spotkanie adresowane jest do zorganizowanych grup młodzieży szkolnej, które zostaną zaproszone drogą mailową.
Gościem spotkania będzie pisarz Paweł Kopijer. W dobie nowych technologii, smartfonów i internetowej globalizacji znaczenie wyobraźni ludzkiej ciągle rośnie. Dzięki niej można rozwijać
się znacznie szybciej, bo działamy sprytniej. Młodzi ludzie wykazują dużą otwartość na różne źródła inspiracji, ale są sukcesywnie coraz bardziej wpychani w niebezpieczny schematyzm myślenia. Warto dać im jasny sygnał i konkretny impuls do korzystania z własnej kreatywności i pomysłowości na bazie przykładów ze świata dorosłych. Warto równocześnie zaszczepiać wiarę w możliwości spełniania swoich marzeń już wtedy, gdy jeszcze nie narosły bariery zbyt wielu niepowodzeń. Wierzymy, że to właśnie kontakt z literaturą fantasy jest doskonałym motorem dla rozwoju wyobraźni. Ustawiczne obcowanie z fantastyką pozwala stawiać śmiałe tezy, wybiegać umysłem w przyszłość jutra, która w obecnych czasach bardzo szybko staje się dniem dzisiejszym.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.