„Nowe szaty króla” | Teatr BELFEgoR - impreza gościnna

Informacje

„Nowe szaty króla”, reż. S. Żukowski, P.Adamczyk

Premiera z okazji 35-lecia Teatru Alternatywnego BELFEgoR

Artysta ma obowiązek mówić prawdę. Jeżeli król jest nagi, to nie można chwalić jego szat. Wiedział o tym H.Ch. Andersen, wiedzą także twórcy Alternatywnego Teatru „BELFEgoR”, którzy na trzydziestopięciolecie istnienia zespołu, osiadłszy wreszcie w stałej siedzibie na ul. Niepodległości 32 (tzw. dawny WSZiNS),  przygotowali adaptację baśni „Nowe szaty króla”.

Napisania scenariusza i reżyserii podjęli się założyciel „Belfegora” Sławomir Żukowski wraz z wieloletnim aktorem zespołu Piotrem Adamczykiem, Żukowski jest także twórcą scenografii. Kolejny niezwykle doświadczony aktor tej grupy Wojciech Wieczorek nie dość, że wcieli się w rolę Błazna (Stańczyka), to przetłumaczył fragmenty tekstu księdza Jędrzeja Kitowicza na język śląski, aby móc na scenie dialogować z zaproszonym gościem – Krzysztofem Hankem. Kolejnym gościem jubileuszowego występu będzie, współpracujący już wcześniej z „Belfegorem” mim Ireneusz Krosny. W role Dworu, Tkaczy i Echa wcielą się niezwykle utalentowani i popularni tyscy aktorzy:

Maja Chaba, Daria Hirsekorn – Sala, Magdalena Imiełowska, Julia Janas, Anna Porembska, Piotr Józef Adamczyk, Henryk Bielas, Piotr Rybak, Sebastian Rzeźnik oraz uczniowie Szkoły Muzycznej w Tychach. Paradę na cześć nowych szat króla, którą tworzą tyskie zespoły artystyczne,  przygotowała  Olya Sologub, a nad całością czuwa inspicjentka – Agnieszka Gąsiorowska.

Producentem wykonawczym jest Fundacja Rozwoju i Integracji Multiintegra z Tychów.

Spektakl współfinansowany jest przez Tyskie Inicjatywy Kulturalne.

Partner: Teatr Mały w Tychach

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.