czwartek, 16 grudnia 2021, 18:00 - piątek, 17 grudnia 2021, 20:00

„Nowe szaty króla”, reż. S. Żukowski, P.Adamczyk

Premiera z okazji 35-lecia Teatru Alternatywnego BELFEgoR

Artysta ma obowiązek mówić prawdę. Jeżeli król jest nagi, to nie można chwalić jego szat. Wiedział o tym H.Ch. Andersen, wiedzą także twórcy Alternatywnego Teatru „BELFEgoR”, którzy na trzydziestopięciolecie istnienia zespołu, osiadłszy wreszcie w stałej siedzibie na ul. Niepodległości 32 (tzw. dawny WSZiNS),  przygotowali adaptację baśni „Nowe szaty króla”.

Napisania scenariusza i reżyserii podjęli się założyciel „Belfegora” Sławomir Żukowski wraz z wieloletnim aktorem zespołu Piotrem Adamczykiem, Żukowski jest także twórcą scenografii. Kolejny niezwykle doświadczony aktor tej grupy Wojciech Wieczorek nie dość, że wcieli się w rolę Błazna (Stańczyka), to przetłumaczył fragmenty tekstu księdza Jędrzeja Kitowicza na język śląski, aby móc na scenie dialogować z zaproszonym gościem – Krzysztofem Hankem. Kolejnym gościem jubileuszowego występu będzie, współpracujący już wcześniej z „Belfegorem” mim Ireneusz Krosny. W role Dworu, Tkaczy i Echa wcielą się niezwykle utalentowani i popularni tyscy aktorzy:

Maja Chaba, Daria Hirsekorn – Sala, Magdalena Imiełowska, Julia Janas, Anna Porembska, Piotr Józef Adamczyk, Henryk Bielas, Piotr Rybak, Sebastian Rzeźnik oraz uczniowie Szkoły Muzycznej w Tychach. Paradę na cześć nowych szat króla, którą tworzą tyskie zespoły artystyczne,  przygotowała  Olya Sologub, a nad całością czuwa inspicjentka – Agnieszka Gąsiorowska.

Producentem wykonawczym jest Fundacja Rozwoju i Integracji Multiintegra z Tychów.

Spektakl współfinansowany jest przez Tyskie Inicjatywy Kulturalne.

Partner: Teatr Mały w Tychach

Hlonda 1
43-100 Tychy
http://www.teatrmaly.tychy.pl/
teatr.maly@teatrmaly.tychy.pl
tel.: +48322272067
Miejsce wydarzenia

Teatr Mały Tychy

Hlonda 1
43-100 Tychy

Teatr Mały prowadzi stałą działalność teatru impresaryjnego, co umożliwia dostosowanie repertuaru do zainteresowań mieszkańców i realizację misji, aby każdy widz, niezależnie od wieku, upodobań i zasobności portfela, choć raz w miesiącu znalazł coś dla siebie. Sala...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×