Browarowa 7
43-100 Tychy
http://browarobywatelski.pl
BrowarObywatelskiTychy
info@browarobywatelski.pl
tel.: +48 602 239 921

Produkcję piwa rozpoczął w roku 1897, a już w 1918 r. został wykupiony przez konkurencyjny Browar Książęcy. Oba browary wielokrotnie jeszcze rozdzielały się i wielokrotnie funkcjonowały jako jedno przedsiębiorstwo, aż do końca lat 90. ubiegłego wieku, kiedy Browar Obywatelski został zlikwidowany, a Browar Książęcy stał się częścią Kompanii Piwowarskiej S.A. Od 2001 r. prywatny właściciel przekształca zabudowania browaru w centrum biznesu.

 
W 2013 roku obiekt zadebiutował na Szlaku Zabytków Techniki i jest otwarty dla zwiedzających codziennie w sezonie letnim. Na terenie Browaru pośród jego XIX murów została przygotowana ścieżka dydaktyczna, podążajac którą, goście mogą zapoznać się z historią miejsca jak i funkcjami poszczególnych budynków. Ostatnim punktem trasy jest specjalnie przygotowana ekspozycja autentycznych eksponatów związanych z Browarem Obywatelskim. ( stare butelki, historyczne etykiety, zdjęcia browarników przy codziennej pracy i wiele innych).
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×