26 listopada 2018, 11:5:12

Domek Świętego Mikołaja, warsztaty z elfami, mikołajkowa kolejka - to tylko niektóre z atrakcji jakie będą czekać na najmłodszych tyszan w sobotę 8 grudnia na Placu Baczyńskiego. Zapraszamy na miejskie Mikołajki!

 Parada Rowerowych Mikołajów 

O godzinie 15.30 spod Urzędu Miasta Tychy w kierunku Placu Baczyńskiego wyruszy Parada Rowerowych Mikołajów - jak co roku, zachęcamy do świątecznego udekorowania swoich jednośladów.

Trasa parady: al. Niepodległości, Dmowskiego, Grota Roweckiego, Piłsudskiego, Bielska, Żwakowska, Harcerska, Begonii, Bocheńskiego.

Miejskie Mikołajki 2018

Mikołajki na Placu Baczyńskiego rozpoczną się o godzinie 16 warsztatami oraz animacjami i zabawami dla dzieci.

W Fabryce Ozdób Św. Mikołaja dzieci będą miały okazję przygotować świąteczne stroiki, bombki, kartki świąteczne, aniołki czy naturalne ozdoby choinkowe.  

O godzinie 16.30 na Plac Baczyńskiego przybędzie Św. Mikołaj - bedzie to okazja do rozmów i wspólnych zdjęć z bohaterem popołudnia.  

O godzinie 17 rozpocznie się interaktywny spektakl dla dzieci pt. "Elfowe drzewo" Teatru HoM - będzie to magiczna historia o radości rozdawania prezentów. W krainie elfów pojawia się chciwy troll, który chce zerwać wszystkie paczuszki z prezentami, które wyrosły na „Drzewie Elfów"... 

Co wydarzyło się dalej? Zapraszamy do udziału w tej inscenizacji, którą zakończy rozdawanie prezentów przez Świętego Mikołaja.

W międzyczasie na wszystkich przybyłych czekać będą renifery na szczudłach, będzie również okazja do przejażdżki mikołajkową kolejką czy zrobienia sobie świątecznego zdjęcia w fotobudce. 

Kiermasz Świąteczny 

Od godziny 16 do 20 w Pasażu Kultury Andromeda trwać będzie kiermasz świąteczny tyskich organizacji pozarządowych. Będzie okazja do wsparcia tyskich organizacji, a zarazem nabycia wyjątkowych ozdób i akcesoriów świątecznych. 

 

Załączniki

Obudź czujność

Obudź czujność

Sezon grzewczy to czas zwiększonego ryzyka pożarów i zaczadzeń. Krajowa Izba Kominiarzy przypomina, jak istotne jest bezpieczne użytkowanie przewodów kominowych oraz zachęca do ich częstszego kontrolowania.

Logo turnieju i terminy spotkań – coraz bliżej do Mistrzostw Świata FIFA U-20

Logo turnieju i terminy spotkań – coraz bliżej do Mistrzostw Świata FIFA U-20

Od 23 maja do 15 czerwca 2019 r., przez ponad trzy tygodnie, oczy całego futbolowego świata skierowane będą na Polskę – gospodarza Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Turniej zostanie rozegrany na 6 polskich stadionach: w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach.

Uwaga - oblodzenie!

Uwaga - oblodzenie!

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu w nocy z czwartku (13 grudnia) na piątek.

Weekend z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym

Weekend z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym

Po sobotnich Mikołajkach, w najbliższy weekend ponownie będziemy mogli poczuć w Tychach magię świąt. Od piątku do niedzieli na placu Baczyńskiego odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, któremu towarzyszyć będzie wiele dodatkowych atrakcji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×