Miasto

28 maja 2010, 11:38:17

W środę, 26 maja, w Teatrze Małych w Tychach odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta poświęcona uczczeniu rocznicy 20-lecia samorządu. Zanim obrady sesji Rady Miasta otworzył jej przewodniczący, Zygmunt Marczuk, goście w Teatrze Małym mogli zobaczyć krótki film z udziałem tyskich dwudziestolatków.

Nie był to film promujący Tychy, jak wcześniej zaplanowano. Dlaczego film promocyjny nie został nakręcony tłumaczą sami dwudziestolatkowie. Poniżej film.
 
 
Podczas sesji odbyła się debata, w której byli i obecni radni wskazywali na dokonania samorządu podczas ostatnich dwóch dekad, ale także podkreślali wyzwania, jakie przed samorządem stoją w przyszłości. Poniżej publikujemy prezentację najważniejszych dokonań miasta w ostatnim dwudziestoleciu.
 
 
Moderujący debatę, prof. Marek Szczepański, w swoim wykładzie podkreślał, iż przyszłość samorządu zależy od mieszkańców, ale i od rozwoju technologii, które mają i będą mieć coraz większe znaczenie dla kreowania rzeczywistości społecznej. Podczas debaty do zgromadzonych swoje słowa skierował także prof. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Wypowiedź profesora Buzka zamieszczamy poniżej.
 
 
Silnie brzmiał głos młodych tyszan podczas tej sesji. Nie tylko rozpoczynającym sesję filmem, ale także prezentacją, w drugiej części sesji, podczas której uczniowie tyskich szkół zaprezentowali dokonania Tychów widziane własnymi oczyma. Ta prezentacja powstała jako zapis udziału tyskich uczniów w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej "20 lat wspólnie", kampanii edukacyjnej prowadzonej w ramach Roku Historii Najnowszej, z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 
Wieczór uświetnił koncert Gaby Kulki, podczas którego prezydent miasta, Andrzej Dziuba, wręczył nagrody w dziedzinie kultury i sportu. W pierwszej dziedzinie nagrodę otrzymał ks. Teofil Grzesica, w drugiej hokejowy klub sportowy GKS Tychy. Wręczono także nagrodę Dobroczyńcy Roku, którą otrzymał Zbigniew Boczkowski, prezes PPU Concret.
 
Uroczystą sesję uświetniło swoją obecnością wielu mieszkańców Tychów, a także zaproszonych gości, wśród których, obok byłych i obecnych radnych, byłych prezydentów i wiceprezydentów Tychów, znaleźli się także posłowie, przedstawiciele zarządu województwa śląskiego, władze sąsiednich miast i gmin oraz honorowi obywatele miasta Tychy.
Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

11 kwietnia Teatr Mały w Tychach rusza z nowym cyklem dla dzieci „Bajki z brodą” - zapraszamy młodych tyszan do współtworzenia tego cyklu!

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Już od kwietnia 2020 roku Urząd Miasta Tychy będzie wysyłał zainteresowanym newsletter przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów.

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Jak prawidłowo nakładać/ściągać rękawice, czym kierować się przy wyborze maseczki ochronnej? Zapraszamy do lektury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×