Miasto

25 maja 2010, 12:50:29

W dniu 27 maja br. będziemy obchodzić dwudziestą rocznicę wyborów samorządowych w Polsce. Dokładnie 27 maja 1990r., po raz pierwszy, Polacy wybierali swoich przedstawicieli - radnych, w wyborach do rad miast i gmin.

Zapraszamy mieszkańców Tychów na uroczystą sesję Rady Miasta Tychy, z okazji dwudziestolecia samorządu terytorialnego, która odbędzie się w dniu 26 maja br. w Teatrze Małym w Tychach. Rozpoczęcie sesji o godz. 15.00.
 
Sesja będzie składać się z dwóch paneli. Pierwszy, to debata podsumowująca dokonania dwudziestu lat tyskiego samorządu. Debatę z udziałem obecnych i byłych radnych, reprezentujących różne ugrupowania polityczne, poprowadzi prof. Marek Szczepański. Dwudziestolecie samorządu terytorialnego podsumuje także prof. Jerzy Buzek - przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
 
W drugiej części sesji głos oddany zostanie młodym tyszanom, którzy przedstawią dokonania Tychów widziane oczyma młodych mieszkańców. Tyscy uczniowie wzięli udział w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej "20 lat wspólnie", kampanii edukacyjnej prowadzonej w ramach Roku Historii Najnowszej, z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na uroczystej sesji zostaną przedstawione prezentacje multimedialne, opracowane przez uczniów podczas kampanii, dotyczące Tychów.
 
Sesję Rady Miasta Tychy uświetni koncert Gaby Kulki, podczas którego prezydent miasta, Andrzej Dziuba, wręczy nagrody w dziedzinie kultury i sportu.
Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

11 kwietnia Teatr Mały w Tychach rusza z nowym cyklem dla dzieci „Bajki z brodą” - zapraszamy młodych tyszan do współtworzenia tego cyklu!

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Już od kwietnia 2020 roku Urząd Miasta Tychy będzie wysyłał zainteresowanym newsletter przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów.

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Jak prawidłowo nakładać/ściągać rękawice, czym kierować się przy wyborze maseczki ochronnej? Zapraszamy do lektury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×