Miasto

30 kwietnia 2010, 7:45:24

Na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy, w dniu 29 kwietnia br., Prezydent Miasta Andrzej Dziuba otrzymał absolutorium z wykonania budżetu miasta Tychy za 2009r.

Za udzieleniem absolutorium głosowało 16 radnych, przeciw było 3 i 3 wstrzymało się od głosu.
 
Roczne sprawozdanie z wykonania budżetu zostało pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Katowicach oraz Komisję Rewizyjną i Komisję Finansów Publicznych Rady Miasta Tychy.
 
Uchwalony budżet na 2009 r. przewidywał realizację:
- dochodów w wysokości 578.499.248 zł (wykonano 94,8% planu, tj. 548.447.479zł)
- wydatków w wysokości 773.838.165 zł (wykonano 88,5% planu tj. 685.131.301 zł)
- deficyt wyniósł 136.683.822 zł ( planowano 195.338.917zł) deficyt sfinansowany został pożyczkami i kredytem zaciągniętym na realizację programu "Gospodarka ściekowa w Tychach".
 
W 2009r. 47% wydatków budżetowych w Tychach miało charakter inwestycyjny - co sytuuje Tychy w czołówce miast przeznaczających środki budżetowe na rozwój, a nie konsumpcję bieżącą. Poziom zadłużenia miasta wynosi 22proc. Jednocześnie Tychy mają dużą zdolność kredytową wynikającą z wysokiego poziomu bieżącej nadwyżki finansowej (tj. nadwyżki dochodów bieżących nad wydatkami bieżącymi) - wśród miast na Śląsku są na drugim miejscu, za Katowicami - wg. danych RIO w Katowicach.
Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×