Miasto

26 kwietnia 2010, 14:21:54

W dniu 26 kwietnia br. została podpisana umowa pomiędzy Urzędem Miasta Tychy a firmą Perbo-Projekt Sp z o.o. z Krakowa, która wygrała przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej stadionu miejskiego w Tychach.

Przetarg został rozstrzygnięty 11 marca br., jednak jeden z oferentów, tj. Gliwickie Biuro Projektów Budownictwa Przemysłowego "ProjPrzem" S.A., w dniu 22 marca br. złożył protest, który Urząd Miasta w Tychach oddalił a składający protest nie podjął dalszych działań prawnych.
 
Wartość zawartej umowy wynosi 1 770 000 zł brutto. Termin wykonania dokumentacji wynosi 6 miesięcy od daty zawarcia umowy.
 
Opracowanie dokumentacji obejmuje zaprojektowanie obiektu wraz z wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu tj. infrastrukturą - drogami dojazdowymi, miejscami postojowymi dla samochodów i autokarów, traktami pieszymi, zabezpieczeniami terenu. Obiekt musi posiadać także pomieszczenia gastronomiczne, handlowe oraz pomieszczenia odnowy biologicznej.
 
Projektowany stadion musi spełniać wymogi PZPN, UEFA i FIFA w zakresie rozgrywek piłkarskich i umożliwić mecze ekstraklasy oraz organizację innych imprez niż sportowe z wykorzystaniem płyty boiska, m.in. koncertów. Celem inwestycji jest bowiem nie tylko spełnianie wymogów sportowych, ale także poprawa jakości przestrzeni publicznej i zapewnienie możliwości realizacji różnych funkcji, w tym kulturalnych.
Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×