Miasto

2 kwietnia 2021, 8:40:39

Dziś od 20.00 do 24.00 na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem, "Żyrafa” czyli pomnik Walki i Pracy w Parku Miejskim Solidarności w Tychach zostanie podświetlona na niebiesko.

Pomnik "Żyrafa" podświetlony na niebiesko z okazji Dnia Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu, ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych z autyzmem. 2 kwietnia na niebiesko zaświecą się także Empire State Building w Nowym Jorku, pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro czy Opera w Sydney oraz wiele innych ważnych obiektów w kraju i na świecie. Pierwszy raz w akcję Tychy włączyły się w 2017 roku.

fot. Piotr Podsiadły

Maseczki dla mieszkańców

Maseczki dla mieszkańców

200 tysięcy darmowych maseczek od najbliższego piątku, 16 kwietnia będzie rozdawanych mieszkańcom Tychów.

Raport z konsultacji społecznych

Raport z konsultacji społecznych

Od 24 marca do 13 kwietnia br. trwały konsultacje regulaminu realizacji projektu grantowego pn. "Wymiana węglowych źródeł ciepła szansą na poprawę powietrza w Tychach". Przedstawiamy raport pokonsultacyjny.

Koronawirus - nieznaczne zmiany w obostrzeniach

Koronawirus - nieznaczne zmiany w obostrzeniach

Od poniedziałku 19 kwietnia przywrócona zostaje działalność żłobków i przedszkoli. Dozwolony będzie również sport na świeżym powietrzu. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone o kolejny tydzień.

Punkty Szczepień Masowych w Tychach

Punkty Szczepień Masowych w Tychach

Od 29 marca samorządy w całej Polsce, przygotowują się do uruchomienia punktów szczepień masowych. W Tychach przygotowano dwa takie miejsca.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×