Miasto

1 marca 2021, 13:59:26

25 lutego br. zakończyło się zbieranie wniosków do tegorocznego tyskiego Budżetu Obywatelskiego. Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie zniechęciły mieszkańców miasta - tyszanie zgłosili 190 propozycji.

Fragment urządzenia siłowni "pod chmurką" z tabliczką informującą o projekcie powstałym w ramach budżetu partcypacyjnego

Wszystkie zgłoszone wnioski zostaną teraz poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. Projekty będą sprawdzane m.in. pod kątem możliwości zrealizowania w ciągu jednego roku budżetowego oraz zgodności z obwiązującymi w mieście planami i programami. Szczegóły dotyczące złożonych projektów będą zamieszczone na stronie razemtychy.pl już w połowie maja br.

Od 13 lipca do 20 września zaplanowano promocję projektów. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 20 września. Każdy mieszkaniec Tychów niezależnie od wieku będzie mógł wziąć w nim udział i zdecydować, które projekty mają zostać zrealizowane w następnym roku.

Lista wygranych projektów zostanie opublikowana na stronie razemtychy.pl do 7 października 2021   r.

- Chciałbym podziękować wszystkim autorom złożonych projektów, wszystkim, którzy złożyli podpisy na listach poparcia poszczególnych projektów, a także osobom, które pracowały nad kolejną edycją budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Dzięki waszej pracy i zaangażowaniu zostanie zrealizowanych wiele świetnych pomysłów i projektów, które zmienią nasze miasto - mówi Maciej Gramatyka- z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.    

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim na stronie: razemtychy.pl

Czysta zmiana – rusza nabór wniosków na wymianę „kopciuchów”

Czysta zmiana – rusza nabór wniosków na wymianę „kopciuchów”

27 kwietnia rusza w Tychach nabór wniosków na wymianę węglowych źródeł ciepła.

Maseczki dla mieszkańców

Maseczki dla mieszkańców

200 tysięcy darmowych maseczek od najbliższego piątku, 16 kwietnia będzie rozdawanych mieszkańcom Tychów.

Raport z konsultacji społecznych

Raport z konsultacji społecznych

Od 24 marca do 13 kwietnia br. trwały konsultacje regulaminu realizacji projektu grantowego pn. "Wymiana węglowych źródeł ciepła szansą na poprawę powietrza w Tychach". Przedstawiamy raport pokonsultacyjny.

Koronawirus - nieznaczne zmiany w obostrzeniach

Koronawirus - nieznaczne zmiany w obostrzeniach

Od poniedziałku 19 kwietnia przywrócona zostaje działalność żłobków i przedszkoli. Dozwolony będzie również sport na świeżym powietrzu. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone o kolejny tydzień.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×