Miasto

15 lutego 2021, 12:53:17

W poniedziałek 15 lutego 2021 r. rozpoczęła się rekrutacja do oddziałów sportowych klas czwartych publicznych szkół podstawowych w Tychach na rok szkolny 2021/2022.

Rekrutacja do oddziałów sportowych jest prowadzona w dyscyplinach:

Do oddziału sportowego przyjmuje się kandydatów, którzy: posiadają stan zdrowia umożliwiający podjęcie nauki w szkole lub oddziale, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej; posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do szkoły lub oddziału; uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej, na warunkach ustalonych przez polski związek sportowy właściwy dla danego sportu, w którym jest prowadzone szkolenie sportowe w danej szkole lub danym oddziale.

Składanie wniosków o przyjęcie do oddziałów sportowych klas czwartych w szkołach podstawowych będzie trwało do dnia 5 marca 2021 r. Więcej informacji na stronie tyskiego portalu oświatowego.

Aktualnie w mieście Tychy prowadzone są postępowania rekrutacyjne na rok szkolny 2021/2022:

  • do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych - składanie wniosków do dnia 22 lutego 2021 r.
  • do klas pierwszych szkół podstawowych - składanie zgłoszeń i wniosków do dnia 26 lutego 2021 r.    

Rodzice mogą zapisać dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych: https://sp-tychy.nabory.pl/

Od 1 marca 2021 r. rozpoczną się natomiast nabory do klas VII dwujęzycznych w tyskich szkołach: SP 13, SP 14 i SP 37.  Informacje o rekrutacjach są dostępne na tyskim portalu oświatowym.

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt "Model rehabilitacja kompleksowa"

Rusza projekt PFRON mający na celu kompleksową rehabilitację i aktywizację zawodową osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia.

Nowy radny w Tychach

Nowy radny w Tychach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny - Ali Nurbagandow. Zastąpił on radną Magdalenę Łukę, która złożyła mandat w związku z rozpoczęciem pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach

Od czwartku, 25 lutego br. funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach pełni Iwona Rogalska. Zastąpiła na tym stanowisku Mariannę Feith, która przeszła na emeryturę.

Ostrzeżenie przed wchodzeniem na pokrywę lodową na zbiornikach wodnych

Ostrzeżenie przed wchodzeniem na pokrywę lodową na zbiornikach wodnych

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach ostrzega przed wchodzeniem na zamarznięte akweny. Pokrywa lodowa utrzymująca się na zbiornikach wodnych jest bardzo słaba.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×