Miasto

19 stycznia 2021, 8:30:38

Planujesz pożegnać się ze świąteczną choinką, ale nie wiesz w jaki sposób ją zutylizować? Polecamy lekturę tekstu.

Żywa choinka jest odpadem zielonym, w związku z tym można utylizować ją w następujący sposób: 

  • w przypadku zabudowy wielorodzinnej - firma wywozowa odbiera je z miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w terminach wynikających z harmonogramu odbioru odpadów wielkogabarytowych (odbiór w ramach cotygodniowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych);
  • w przypadku zabudowy jednorodzinnej - pocięte drzewko można wyrzucić do brązowego worka przeznaczonego na odpady zielone i wystawić w dniu wywozu tychże;   
  • w przypadku zabudowy jednorodzinnej i również mieszkańców bloków - choinki można przekazać do jednego z PSZOK-ów w mieście – Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 

Nie wolno:

  • palić choinkami w piecach lub kominkach;
  • wyrzucać choinek do pojemników na odpady komunalne.

W razie wątpliwości, gdzie powinien trafić dany odpad, warto skorzystać z wyszukiwarki, którą można znaleźć na stronie   www.master.tychy.pl   oraz w EcoHarmonogramie (zachęcamy do pobrania tej darmowej aplikacji wywozowej).

Powrót na stronę ODPADY.

ITS Tychy - kolejne skrzyżowania w przebudowie

ITS Tychy - kolejne skrzyżowania w przebudowie

Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS) to jedna ze sztandarowych inwestycji, jaka prowadzona jest obecnie w Tychach. Aktualnie trwają prace w 7 lokalizacjach, a niebawem ruszą w kolejnych punktach Tychów.

Projekty Tyskiego Banku Kultury na Dzień Kobiet (i nie tylko!)

Projekty Tyskiego Banku Kultury na Dzień Kobiet (i nie tylko!)

„Tyski Szlak Kobiet” i „Nasze dziewczyny z osiedla” to dwa projekty realizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach Tyskiego Banku Kultury. To projekty poświęcone kobietom, a kiedy najlepiej mówić o kobietach, jak nie 8 marca?

Konsultacje projektu uchwały - program opieki nad zwierzętami bezdomnymi

Konsultacje projektu uchwały - program opieki nad zwierzętami bezdomnymi

Do 23 marca trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Tychy na rok 2021.

Projekt „Absolwent-Praca-Stabilizacja”

Projekt „Absolwent-Praca-Stabilizacja”

Centrum Rozwoju Lokalnego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” serdecznie zapraszają studentów i absolwentów szkół wyższych do udziału w projekcie „Absolwent, Praca, Stabilizacja”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×