Kultura

12 stycznia 2021, 14:34:26

2020 rok sprawił, że zmieniliśmy sposób myślenia o kulturze i organizacji wydarzeń – większość z nich przeniosła się do internetu, za pomocą, którego instytucje kulturalne działające w mieście, starają się dotrzeć do mieszkańców Tychów z atrakcyjnymi wydarzeniami.

grafika promująca nową odsłonę strony kultura.tychy.pl

Dlatego stara strona kultura.tychy.pl została odświeżona. Powstała nowoczesna, bardziej atrakcyjna przestrzeń, w której znaleźć można informacje o tym, co słychać w tyskiej kulturze.

- Nowy rok, nowe plany, nowe cele – także w kulturze! – mówi Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. I dodaje: Rok 2021 witamy z kolejną propozycją – nowoczesną przestrzenią, źródłem informacji o tym, co dzieje się w tyskiej kulturze. W jednym miejscu znajdziemy informacje o ofercie Teatru Małego, Muzeum Miejskiego, AUKSO, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Centrum Kultury, Miejskiej Galerii Sztuki „OBOK”, czy Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2.

Strona jest nowa, choć osobom szukającym informacji o ofercie kulturalnej miasta Tychy adres: www.kultura.tychy.pl jest znany. Nowa strona jest jednak bardziej nowoczesna, czytelniejsza, a przede wszystkim zawiera niemal wszystkie informacje o wydarzeniach kulturalnych w mieście. Po raz pierwszy informacje o wydarzeniach wszystkich tyskich instytucji kultury znalazły się w jednym miejscu. Nie trzeba wchodzić na kilka czy kilkanaście różnych stron, by wiedzieć jakie koncerty, spektakle czy wystawy są organizowane w mieście. Na stronie będą publikowane także relacje z imprez i ciekawych spotkań.

Korzystać z niej można z dowolnego miejsca, z komputera, tabletu czy smartfona.

- Nowa strona zawiera przyjazny layout i nowe funkcjonalności, m.in. wyszukiwarka rodzajów imprez (koncerty, wystawy, spektakle itd.) czy ofert dla konkretnego odbiorcy, np. dzieci. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą na  www.kultura.tychy.pl  - zachęca   Małgorzata Król.

ITS Tychy - kolejne skrzyżowania w przebudowie

ITS Tychy - kolejne skrzyżowania w przebudowie

Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS) to jedna ze sztandarowych inwestycji, jaka prowadzona jest obecnie w Tychach. Aktualnie trwają prace w 7 lokalizacjach, a niebawem ruszą w kolejnych punktach Tychów.

Projekty Tyskiego Banku Kultury na Dzień Kobiet (i nie tylko!)

Projekty Tyskiego Banku Kultury na Dzień Kobiet (i nie tylko!)

„Tyski Szlak Kobiet” i „Nasze dziewczyny z osiedla” to dwa projekty realizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach Tyskiego Banku Kultury. To projekty poświęcone kobietom, a kiedy najlepiej mówić o kobietach, jak nie 8 marca?

Konsultacje projektu uchwały - program opieki nad zwierzętami bezdomnymi

Konsultacje projektu uchwały - program opieki nad zwierzętami bezdomnymi

Do 23 marca trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Tychy na rok 2021.

Projekt „Absolwent-Praca-Stabilizacja”

Projekt „Absolwent-Praca-Stabilizacja”

Centrum Rozwoju Lokalnego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” serdecznie zapraszają studentów i absolwentów szkół wyższych do udziału w projekcie „Absolwent, Praca, Stabilizacja”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×