Kultura

12 stycznia 2021, 14:34:26

2020 rok sprawił, że zmieniliśmy sposób myślenia o kulturze i organizacji wydarzeń – większość z nich przeniosła się do internetu, za pomocą, którego instytucje kulturalne działające w mieście, starają się dotrzeć do mieszkańców Tychów z atrakcyjnymi wydarzeniami.

grafika promująca nową odsłonę strony kultura.tychy.pl

Dlatego stara strona kultura.tychy.pl została odświeżona. Powstała nowoczesna, bardziej atrakcyjna przestrzeń, w której znaleźć można informacje o tym, co słychać w tyskiej kulturze.

- Nowy rok, nowe plany, nowe cele – także w kulturze! – mówi Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. I dodaje: Rok 2021 witamy z kolejną propozycją – nowoczesną przestrzenią, źródłem informacji o tym, co dzieje się w tyskiej kulturze. W jednym miejscu znajdziemy informacje o ofercie Teatru Małego, Muzeum Miejskiego, AUKSO, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Centrum Kultury, Miejskiej Galerii Sztuki „OBOK”, czy Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2.

Strona jest nowa, choć osobom szukającym informacji o ofercie kulturalnej miasta Tychy adres: www.kultura.tychy.pl jest znany. Nowa strona jest jednak bardziej nowoczesna, czytelniejsza, a przede wszystkim zawiera niemal wszystkie informacje o wydarzeniach kulturalnych w mieście. Po raz pierwszy informacje o wydarzeniach wszystkich tyskich instytucji kultury znalazły się w jednym miejscu. Nie trzeba wchodzić na kilka czy kilkanaście różnych stron, by wiedzieć jakie koncerty, spektakle czy wystawy są organizowane w mieście. Na stronie będą publikowane także relacje z imprez i ciekawych spotkań.

Korzystać z niej można z dowolnego miejsca, z komputera, tabletu czy smartfona.

- Nowa strona zawiera przyjazny layout i nowe funkcjonalności, m.in. wyszukiwarka rodzajów imprez (koncerty, wystawy, spektakle itd.) czy ofert dla konkretnego odbiorcy, np. dzieci. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą na  www.kultura.tychy.pl  - zachęca   Małgorzata Król.

Czysta zmiana – rusza nabór wniosków na wymianę „kopciuchów”

Czysta zmiana – rusza nabór wniosków na wymianę „kopciuchów”

27 kwietnia rusza w Tychach nabór wniosków na wymianę węglowych źródeł ciepła.

Maseczki dla mieszkańców

Maseczki dla mieszkańców

200 tysięcy darmowych maseczek od najbliższego piątku, 16 kwietnia będzie rozdawanych mieszkańcom Tychów.

Raport z konsultacji społecznych

Raport z konsultacji społecznych

Od 24 marca do 13 kwietnia br. trwały konsultacje regulaminu realizacji projektu grantowego pn. "Wymiana węglowych źródeł ciepła szansą na poprawę powietrza w Tychach". Przedstawiamy raport pokonsultacyjny.

Koronawirus - nieznaczne zmiany w obostrzeniach

Koronawirus - nieznaczne zmiany w obostrzeniach

Od poniedziałku 19 kwietnia przywrócona zostaje działalność żłobków i przedszkoli. Dozwolony będzie również sport na świeżym powietrzu. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone o kolejny tydzień.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×