Kultura

12 stycznia 2021, 14:34:26

2020 rok sprawił, że zmieniliśmy sposób myślenia o kulturze i organizacji wydarzeń – większość z nich przeniosła się do internetu, za pomocą, którego instytucje kulturalne działające w mieście, starają się dotrzeć do mieszkańców Tychów z atrakcyjnymi wydarzeniami.

grafika promująca nową odsłonę strony kultura.tychy.pl

Dlatego stara strona kultura.tychy.pl została odświeżona. Powstała nowoczesna, bardziej atrakcyjna przestrzeń, w której znaleźć można informacje o tym, co słychać w tyskiej kulturze.

- Nowy rok, nowe plany, nowe cele – także w kulturze! – mówi Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. I dodaje: Rok 2021 witamy z kolejną propozycją – nowoczesną przestrzenią, źródłem informacji o tym, co dzieje się w tyskiej kulturze. W jednym miejscu znajdziemy informacje o ofercie Teatru Małego, Muzeum Miejskiego, AUKSO, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Centrum Kultury, Miejskiej Galerii Sztuki „OBOK”, czy Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2.

Strona jest nowa, choć osobom szukającym informacji o ofercie kulturalnej miasta Tychy adres: www.kultura.tychy.pl jest znany. Nowa strona jest jednak bardziej nowoczesna, czytelniejsza, a przede wszystkim zawiera niemal wszystkie informacje o wydarzeniach kulturalnych w mieście. Po raz pierwszy informacje o wydarzeniach wszystkich tyskich instytucji kultury znalazły się w jednym miejscu. Nie trzeba wchodzić na kilka czy kilkanaście różnych stron, by wiedzieć jakie koncerty, spektakle czy wystawy są organizowane w mieście. Na stronie będą publikowane także relacje z imprez i ciekawych spotkań.

Korzystać z niej można z dowolnego miejsca, z komputera, tabletu czy smartfona.

- Nowa strona zawiera przyjazny layout i nowe funkcjonalności, m.in. wyszukiwarka rodzajów imprez (koncerty, wystawy, spektakle itd.) czy ofert dla konkretnego odbiorcy, np. dzieci. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą na  www.kultura.tychy.pl  - zachęca   Małgorzata Król.

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Tychy dla seniorów

Tychy dla seniorów

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przypominamy projekty realizowane w z myślą o tyskich seniorach m.in. Koperty życia, Srebrna linia, Kluby Seniora czy program aktywni 60+.

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego pn. „Nowa szkoła, nowe możliwości – podniesienie jakości oferty edukacyjnej w Szkole podstawowej nr 21 w Tychach”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×