Miasto

8 stycznia 2021, 12:30:10

Od początku stycznia br. mieszkańcy Tychów oraz wszystkie osoby szukające informacji o Urzędzie Miasta mogą skorzystać z nowej, bardziej czytelnej wersji Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy.

zrzut ekranu ze nowej strony bip.umtychy.pl

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna. Każdy urząd ma swój BIP, ale wszystkie mają jeden cel – dostarczać informacji mieszkańcom.

- Nie dla wszystkich korzystanie z Biuletynu Informacji Publicznej jest proste. Postanowiliśmy zastosować rozwiązania, dzięki którym będzie on bardziej intuicyjny i atrakcyjny wizualnie, przy okazji dostosowując BIP do nowej ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych - mówi Aneta Luboń – Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy.

Poprzednia strona BIP nie była dostosowana do różnych przekątnych ekranu. Obecnie strona wyświetla się poprawnie zarówno na dużych ekranach komputerów biurkowych, jak i na urządzeniach mobilnych z małą przekątną ekranu np. tablety czy smartfony.

Mechanizm wydruku zawartości ze strony został zmodyfikowany w ten sposób, że wersja do druku nie zawiera zbędnych elementów m.in. nawigacja, przyciski wydruku, ozdobny nagłówek graficzny itp. Wersja do wydruku zawiera tylko podstawowy nagłówek i stopkę oraz treść dokumentu.

- Został dodany także czarno-biały motyw graficzny strony, przełączanie motywów wykonuje się szybciej i nie wymaga ściągania przez przeglądarkę dodatkowego kodu CSS, motywy kolorystyczne uwzględniają również wszystkie obrazki znajdujące się na stronie, bez potrzeby ściągania przez przeglądarkę dedykowanych wersji obrazków, a mechanizm zmiany wielkości fontu jest dostępny za pomocą jednego kliknięcia w zawsze widocznym nagłówku - wylicza Katarzyna Trzcionka z Urzędu Miasta Tychy.

Na stronie został także zastosowany nowy odtwarzacz video zgodny z HTML5 (do tej pory bazowym językiem był HTML). Odtwarzacz ma współczesny interfejs użytkownika, a jego zastosowanie zmniejszyło również wielkość kodu javascript wysyłanego do przeglądarki.

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Tychy dla seniorów

Tychy dla seniorów

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przypominamy projekty realizowane w z myślą o tyskich seniorach m.in. Koperty życia, Srebrna linia, Kluby Seniora czy program aktywni 60+.

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego pn. „Nowa szkoła, nowe możliwości – podniesienie jakości oferty edukacyjnej w Szkole podstawowej nr 21 w Tychach”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×