Miasto

7 stycznia 2021, 10:37:27

Trzy tysiące złotych to pula nagród w kolejnym konkursie fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo. Zdjęcia przyjmowane są do godziny 23.59 dnia 19 stycznia 2021 r., tym razem tylko elektronicznie.

Zdjęcie Łukasza Furczyka - laureata Tychy Press Photo

Zmiana formy zbierania zdjęć to najważniejsza nowość tej edycji konkursu. Uczestnicy nie muszą już robić odbitek zdjęć i przynosić albo wysyłać ich tradycyjną pocztą do galerii. Będzie szybciej i taniej, no i pewnie choć trochę bezpieczniej. Wystarczy wysłać pliki i skan/zdjęcie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia. Pliki wysyła się przez bezpłatny serwis WeTransfer.com , z którego można było korzystać już w minionym roku. Wtedy większość uczestników poprzedniego konkursu wybrała taki sposób przekazania plików, zamiast nagrywać je na płyty.

Podstawowe zasady konkursu są takie jak wcześniej: mogą w nim wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Nie trzeba być zawodowym fotografem ani publikować w mediach. Wszystkie zdjęcia muszą być co do zasady wykonane w 2020 roku.

Na konkurs można zgłaszać dokumentalne zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże, liczące do 8 ujęć. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć. Fotografie mogą być wcześniej publikowane, mogą również brać udział w innych konkursach fotograficznych. Tak jak we poprzednich edycjach jurorzy podejmując decyzje nie powinni wiedzieć, kto jest autorem zdjęcia, dlatego nie można umieszczać na nich żadnych podpisów ani tzw. znaków wodnych pozwalających zidentyfikować uczestnika. Zdjęcia muszą spełniać takie wymogi : plik JPG, rozdzielczość 300 dpi, dłuższy bok minimum 30 cm (3600 pikseli). W regulaminie konkursu szczegółowo opisano jak nazywać pliki.

Konkurs jest częścią Festiwalu Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 13 marca 2021 r., a forma wernisażu wystawy zdjęć nagrodzonych i zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową będzie zależała od warunków epidemiologicznych i związanych z tym ograniczeń.

Tradycyjnie jurorzy przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Nagrody pieniężne funduje Miejska Galeria Sztuki OBOK będąca integralną częścią Teatru Małego w Tychach – instytucji artystycznej, która jest głównym organizatorem 21. edycji imprezy, a współorganizatorami są Dominik Gajda i Marcin Zimnal.

W poprzednich edycjach gośćmi imprezy byli m.in. Chris Niedenthal i Andrzej Grygiel (laureaci World Press Photo) oraz Mariusz Forecki, Arkadiusz Gola, Marek Lapis, Arkadiusz Ławrywianiec i Maciej Moskwa.

Więcej informacji na stronie  www.tychypressphoto.pl.
Regulamin konkursu i karta zgłoszenia są na stronie. 
Strona na Facebooku: www.fb.com/tychypressphoto


fot. Łukasz Furczyk, zdjęcie z reportażu | laureat poprzedniej edycji konkursu. 

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Tychy dla seniorów

Tychy dla seniorów

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przypominamy projekty realizowane w z myślą o tyskich seniorach m.in. Koperty życia, Srebrna linia, Kluby Seniora czy program aktywni 60+.

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego pn. „Nowa szkoła, nowe możliwości – podniesienie jakości oferty edukacyjnej w Szkole podstawowej nr 21 w Tychach”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×