Miasto

4 stycznia 2021, 15:29:35

Ubiegły rok pod wieloma względami był inny niż poprzednie. Widać to także w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach. Spadła liczba małżeństw, wzrosła liczba zgonów.

Deptak w Tychach Autor: Michał Janusiński

Najpopularniejszym imieniem, jakie rodzice wybierali dla urodzonych w 2020 roku w Tychach dziewczynek było tak jak rok wcześniej imię  Zuzanna. Wśród chłopców Jana zastąpił Kacper.

W 2020 roku w tyskim USC wydano 502 akty urodzenia, rok wcześniej – 1709. Duży spadek rejestracji urodzeń w porównaniu do 2019 roku jest związany z tym, że w połowie marca z powodu pandemii koronawirusa Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez stał się z szpitalem jednoimiennym (w 2019 roku na oddziale Ginekologiczno-Położniczym przyszło na świat 1345 noworodków).

Najpopularniejszymi imionami nadawanymi noworodkom urodzonym w Tychach w 2020 roku były: Zuzanna, Emilia, Maja, Hanna, Lena, Oliwia. Chłopcy najczęściej otrzymywali imiona: Kacper, Wojciech, Mikołaj, Karol, Adam i Szymon. W tyskim USC nie zdarzyła się sytuacja, by jakieś imię zgłaszane przez rodziców nie zostało zarejestrowane (tak było m.in. w Katowicach).

Spadła liczba zawieranych małżeństw: w 2020 roku wydano 403 akty małżeństwa, w 2019 roku – 618. Większość ślubów została zawarta w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w kościołach na terenie miasta, ale odnotowano także 12 rejestracji „szczególnych”, czyli uroczystości odbywających się w plenerze. Tyszanie najliczniej wchodzili oczywiście w związki małżeńskie z obywatelami naszego kraju, ale zawierali także małżeństwa z obywatelami Ukrainy i Niemiec.

W 2020 roku wydano także 1670 aktów zgonu, rok wcześniej takich aktów wydano 1602.

Maseczki dla mieszkańców

Maseczki dla mieszkańców

200 tysięcy darmowych maseczek od najbliższego piątku, 16 kwietnia będzie rozdawanych mieszkańcom Tychów.

Raport z konsultacji społecznych

Raport z konsultacji społecznych

Od 24 marca do 13 kwietnia br. trwały konsultacje regulaminu realizacji projektu grantowego pn. "Wymiana węglowych źródeł ciepła szansą na poprawę powietrza w Tychach". Przedstawiamy raport pokonsultacyjny.

Koronawirus - nieznaczne zmiany w obostrzeniach

Koronawirus - nieznaczne zmiany w obostrzeniach

Od poniedziałku 19 kwietnia przywrócona zostaje działalność żłobków i przedszkoli. Dozwolony będzie również sport na świeżym powietrzu. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone o kolejny tydzień.

Punkty Szczepień Masowych w Tychach

Punkty Szczepień Masowych w Tychach

Od 29 marca samorządy w całej Polsce, przygotowują się do uruchomienia punktów szczepień masowych. W Tychach przygotowano dwa takie miejsca.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×