Miasto

17 listopada 2020, 13:0:59

Program „Tuzy u Tuza. Rehabilitacja lecznicza w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego w 3 powiatach województwa śląskiego, będzie kontynuowany do końca 2022 roku.

Tychy z lotu ptaka

Program „Tuzy u Tuza. Rehabilitacja lecznicza w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego w 3 powiatach województwa śląskiego zgodnie z Regionalnym Programem Zdrowotnym” jest realizowany od   stycznia 2020 roku i będzie kontynuowany do końca 2022 roku.Planowo w tym czasie programem zdrowotnym i bezpłatną rehabilitacją może zostać nim objętych 1080 osób, a  54 osoby mogą uczestniczyć w szkoleniu dla kadry medycznej. 

- Kończymy obecnie 9 edycję. W sumie leczyliśmy ponad 300 osób i do tej pory nie mieliśmy ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Chciałbym to podkreślić, bo rozumiem, że obecnie w obawie o swoje zdrowie mieszkańcy mogą mieć wątpliwości  czy zgłosić się do programu. Zasady epidemiczne, które są stosowane w placówce, dodatkowe spotkanie epidemiczne przed rozpoczęciem Indywidualnego Planu Rehabilitacji, ale przede wszystkim ogromna dyscyplina naszych pacjentów, którzy do tych zasad się stosują powoduje, że mamy nadzieję utrzymać ten wynik – mówi fizjoterapeuta Jacek Tuz. 

Program polega na rehabilitacji leczniczej w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego. Program jest kierowany do mężczyzn w wieku 50 – 64 lata i kobiet w wieku 50 – 59 lat. W ramach programu można skorzystać m.in. z bezpłatnego wsparcia w zakresie kompleksowej rehabilitacji, od wizyt lekarza specjalisty w dziedzinie rehabilitacji medycznej, przez porady fizjoterapeutyczne, po  indywidualny plan rehabilitacyjny dostosowany do potrzeb wynikających ze stanu zdrowia pacjenta oraz zakresu potrzebnej pomocy fizjoterapeutycznej.

- Z prowadzonych statystyk skuteczności programu wynika, że ponad 90 % naszych pacjentów zgłasza poprawę stanu klinicznego.   W chorobach narządu ruchu szczególnie istotne jest położenie nacisku na profilaktykę nawrotów. Z racji specyfiki placówki (Certyfikowana Klinika Międzynarodowego Instytutu McKenziego), to zadanie jest szczególnie akcentowane. – dodaje Jacek Tuz.

Obecnie trwa rekrutacja do grupy grudniowej. Program jest bezpłatny dla uczestników, informacje o programie, grupie docelowej,  sposobie rejestracji znajdują się na stronie internetowej  www.fizjoterapiamdt.pl  w zakładce "Programy Unijne". 

 

E-usługi w Urzędzie Miasta Tychy – wypowiedz się: wypełnij ankietę!

E-usługi w Urzędzie Miasta Tychy – wypowiedz się: wypełnij ankietę!

E-administracja w okresie pandemii staje się coraz bardziej popularna. Zwłaszcza, że katalog spraw, które można dziś załatwić drogą elektroniczną w niemal każdej publicznej instytucji stale się poszerza.

„My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

„My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

Jesteś z osiedla A? Mieszkasz tu od dziecka albo przeprowadziłeś lub przeprowadziłaś się w młodości? Opowiedz nam, jak tu było i jest. Podziel się swoją historią i wspólnie ocalmy ją od zapomnienia.

Koronawirus - nowe terminy w krajowych obostrzeniach

Koronawirus - nowe terminy w krajowych obostrzeniach

W sobotę 21 listopada premier rządu ogłosił nowe terminy i etapy wprowadzanych obostrzeń. Wśród najważniejszych: zdalne nauczanie aż do Bożego Narodzenia, wspólny dla całej Polski termin ferii zimowych, otwarcie galerii handlowych.

Dołącz do tyskiej Świątecznej Bazy Rzemieślników

Dołącz do tyskiej Świątecznej Bazy Rzemieślników

Zapraszamy producentów lokalnych produktów oraz osoby tworzące nietuzinkowe rękodzieło do dołączenia do bazy tyskich rzemieślników. Będzie ona dostępna miejskiej stronie internetowej oraz w aplikacji Treespot.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×