Miasto

4 listopada 2020, 14:5:15

Od 7 listopada rząd wprowadza nowe obostrzenia i zasady bezpieczeństwa. Wśród nich m.in. nauczanie zdalne w klasach 1-3, zamknięte obiekty hotelarskie, zamknięte galerie handlowe (poza sklepami spożywczymi).

EDUKACJA, SPORT

 • Rozszerzone zostaje nauczanie zdalne na klasy 1-3 w szkołach podstawowych i przedłużony zostaje okres nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada.
 • Szkoły wyższe i ponadpodstawowe nadal w trybie zdalnym.
 • Zawieszona działaność basenów, aquaparków i siłowni.
 • Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności.

ŻYCIE SPOŁECZNE

 • Wszystkie placówki kultury - teatry, kina, muzea, teatry, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte.
 • Kościoły - 1os./15 m2.
 • Zakaz organizowania spotkań i imprez.
 • Ograniczenia zgromadzeń publicznych do max. 5 osób.

GOSPODARKA

 • Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (otwarte zostają sklepy: z art. spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi, środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi).
 • Pozstały handel w sklepach: do 100 m2 - 1 os. /10m2, w sklepach powyżej 100 m2 - 1 os. /15 m2 do 29 listopada.
 • Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób podróżujących w celach służbowych.
 • Zawieszenie działalności sanatoriów. 
E-usługi w Urzędzie Miasta Tychy – wypowiedz się: wypełnij ankietę!

E-usługi w Urzędzie Miasta Tychy – wypowiedz się: wypełnij ankietę!

E-administracja w okresie pandemii staje się coraz bardziej popularna. Zwłaszcza, że katalog spraw, które można dziś załatwić drogą elektroniczną w niemal każdej publicznej instytucji stale się poszerza.

„My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

„My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

Jesteś z osiedla A? Mieszkasz tu od dziecka albo przeprowadziłeś lub przeprowadziłaś się w młodości? Opowiedz nam, jak tu było i jest. Podziel się swoją historią i wspólnie ocalmy ją od zapomnienia.

Koronawirus - nowe terminy w krajowych obostrzeniach

Koronawirus - nowe terminy w krajowych obostrzeniach

W sobotę 21 listopada premier rządu ogłosił nowe terminy i etapy wprowadzanych obostrzeń. Wśród najważniejszych: zdalne nauczanie aż do Bożego Narodzenia, wspólny dla całej Polski termin ferii zimowych, otwarcie galerii handlowych.

Dołącz do tyskiej Świątecznej Bazy Rzemieślników

Dołącz do tyskiej Świątecznej Bazy Rzemieślników

Zapraszamy producentów lokalnych produktów oraz osoby tworzące nietuzinkowe rękodzieło do dołączenia do bazy tyskich rzemieślników. Będzie ona dostępna miejskiej stronie internetowej oraz w aplikacji Treespot.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×