Miasto

26 października 2020, 12:34:52

33 działające w Tychach punkty POZ zostały wyposażone w środki ochrony m.in. maseczki, płyny do dezynfekcji, przyłbice i rękawiczki. Środki zostały przekazane przez Wojewodę Śląskiego, a kilka dni temu dostarczyła je przychodniom Straż Miejska w Tychach.

Zdjęcia kartonów z środkami ochrony osobistej (maseczki, płyny)

W sumie do tyskich przychodni trafiło 33 tys. trójwarstwowych   maseczek, 660 masek ochronnych, 330 przyłbic, 165 gogli ochronnych, 16,5 tys. rękawiczek ochronnych, 330 fartuchów, 66 sztuk 5-litrowych płynów do dezynfekcji, a także termometry i pulsoksymetry.

W środki ochrony wyposażono m.in. Przychodnie Lekarską „San-Med", „Przychodnia Nr 4" Sp. z o.o., "T-MED" S.C. Centrum Medyczne, "ULTRA-MED-STREFA", spółkę "Zespół Lekarzy Rodzinnych" na ulicy Hutniczej, „ARKAMEDIC” Sp. z o.o., Centrum Diagnostyczne "ASPER", Centrum Medyczne "Hipokrates" Sp. z o.o., Centrum Medyczne "Żwaków", „LUX MED”, „NEUCA MED.” Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "MEDICO”, „VITA MED”, „OPTIMA”, Przychodnia Rejonowa Numer 3 "Eskulap", „REAMED”, Szpital Miejski w Tychach.

Potrzebni wolontariusze!

Potrzebni wolontariusze!

Trwa nabór wolontariuszy do pomocy w dwóch, miejskich punktach szczepień w Tychach. Do zadań wolontariuszy należeć będzie pomoc w kierowaniu ruchem oraz udzielanie informacji osobom zgłaszającym się do punktu.

Kolumbarium powstanie w Tychach

Kolumbarium powstanie w Tychach

Na tyskim cmentarzu powstanie wkrótce kolumbarium - zbiorowy grobowiec z niszami na urny z prochami zmarłych. Projekt jest już gotowy. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

Czujki czadu dla osób, które wymienią stary piec

Czujki czadu dla osób, które wymienią stary piec

25 pierwszych osób, które wezmą udział w projekcie grantowym pn. „Wymiana węglowych źródeł ciepła szansą na poprawę powietrza w Tychach”, otrzyma czujki czadu przekazane przez Państwową Straż Pożarną i Wojewodę.

Rusza budowa dwupoziomowego parkingu

Rusza budowa dwupoziomowego parkingu

W Tychach obok Szpitala Wojewódzkiego powstanie nowy dwupoziomowy parking typu Park&Ride. Będzie on przeznaczony dla samochodów, motocykli i rowerów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×