Miasto

23 października 2020, 13:21:0

Od 24 października cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej. Rząd wprowadza nowe obostrzenia w funkcjonowaniu. Oznacza to między innymi naukę zdalną dla klas IV-VIII w szkołach podstawowych, zamknięcie lokali gastronomicznych.

Nowe zasady bezpieczeństwa

LOKALE GASTRONOMICZNE

Zamknięcie lokali gastronomicznych. Możliwość przygotowywania posiłków "na wynos" (przez okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia).

EDUKACJA

 • W szkołach podstawowych klasy od IV do VIII przechodzą na nauczanie zdalne.
 • Nauczanie w szkołach ponadpodstawowych i na uczelniach wyższych również odbywać się będzie w trybie zdalnym.

SKLEPY

Obowiązują limity dotyczące liczby osób w sklepach - dla sklepów o powierzchni do 100 m 2 - 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 m 2 - 1 osoba na 15 m 2, obowiązek noszenia przez klientów podczas zakupu towarów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

ZGROMADZENIA

Zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. 

ŻYCIE SPOŁECZNE

 • Maksymalnie 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych). Zakaz organizacji imprez okolicznościowych.
 • Zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób.
 • Dzieci w wieku poniżej 16 lat w godzinach od 8 do 16 mogą przemieszczać się w przestrzeni publicznej jedynie pod opieką rodziców/opiekunów.
 • Ograniczenie przemieszczenia się osób powyżej 70. roku życia – z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego czy też udziału we mszy świętej lub obrzędów religijnych.
 • Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym. Darmowa infolinia dla seniorów: 22 505 11 11.
 • Zamknięte zostają sanatoria.
 • W uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 7 m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

KULTURA I SPORT

 • W wydarzeniach kulturalnych może brać udział maksymalnie 25 proc. publiczności.
 • Współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe są organizowane bez udziału publiczności.
 • Zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków, siłowni, parków rozrywki.

Koronawirus - aktualne informacje z miasta

E-usługi w Urzędzie Miasta Tychy – wypowiedz się: wypełnij ankietę!

E-usługi w Urzędzie Miasta Tychy – wypowiedz się: wypełnij ankietę!

E-administracja w okresie pandemii staje się coraz bardziej popularna. Zwłaszcza, że katalog spraw, które można dziś załatwić drogą elektroniczną w niemal każdej publicznej instytucji stale się poszerza.

„My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

„My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

Jesteś z osiedla A? Mieszkasz tu od dziecka albo przeprowadziłeś lub przeprowadziłaś się w młodości? Opowiedz nam, jak tu było i jest. Podziel się swoją historią i wspólnie ocalmy ją od zapomnienia.

Koronawirus - nowe terminy w krajowych obostrzeniach

Koronawirus - nowe terminy w krajowych obostrzeniach

W sobotę 21 listopada premier rządu ogłosił nowe terminy i etapy wprowadzanych obostrzeń. Wśród najważniejszych: zdalne nauczanie aż do Bożego Narodzenia, wspólny dla całej Polski termin ferii zimowych, otwarcie galerii handlowych.

Dołącz do tyskiej Świątecznej Bazy Rzemieślników

Dołącz do tyskiej Świątecznej Bazy Rzemieślników

Zapraszamy producentów lokalnych produktów oraz osoby tworzące nietuzinkowe rękodzieło do dołączenia do bazy tyskich rzemieślników. Będzie ona dostępna miejskiej stronie internetowej oraz w aplikacji Treespot.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×