Miasto

19 października 2020, 15:24:50

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Pusta sala szkolna z ławkami

Do trzech działających w mieście Liceów Ogólnokształcących chodzi ponad 1930 uczniów, do  pozostałych szkół: techników, szkół branżowych blisko 2500 tysiąca.

W pierwszym tygodniu nauczania hybrydowego (19-23.10) uczniowie klas II (9 oddziałów) w I LO będą chodzili na lekcję tak jak do tej pory. Klasy I i III będą uczyły się zdalnie. W kolejnym tygodniu (26-30.10) będzie odwrotnie tzn. w zajęciach stacjonarnych będą brali udział uczniowie klas I i III, a klasy drugie będą uczyły się zdalnie.

II LO stacjonarnie w tym tygodniu uczą się dwie klasy pierwsze oraz po jednej klasie drugiej i trzeciej. Zdalnie: klasy I b i I d oraz jedna klasa II. W kolejnym tygodniu zastąpi zmiana – ci, którzy uczyli się stacjonarnie przejdą na tryb zdalny i odwrotnie.

W III LO do 23 października stacjonarne zajęcia mają uczniowie klas III oraz klas II (trzyletniego liceum). Uczniowie klas I oraz klas II ( czteroletniego liceum) uczą się zdalnie. Od 26 października nastąpi zamiana.

Przez najbliższe dwa tygodnie stacjonarnie będzie się uczyła młodzież w ZS nr 1 ( klasy I LO i klasa I technikum, klasy I, II, III Mistrzostwa Sportowego (w LO), klasy III LO oraz III i IV Technikum, zdalnie: klasy II w LO oraz klasy II technikum. 

W Technikum nr 2 stacjonarnie w tym tygodniu uczą się klasy I i IV, zdalnie II i III. W kolejnym tygodniu nastąpi zamiana: w domu zostają klasy II i III. 

W ZS nr 4 do szkoły przychodzą uczniowie klasy I oraz dwóch II klas. Na nauce zdalnej zostają uczniowie kolejnych dwóch II klas oraz uczniowie klasy III i IV. Od 26 października dwie klasy II oraz klasy III i IV przychodzą do szkoły, pozostali uczą się zdalnie.

W ZS nr 5 lekcje stacjonarnie  mają uczniowie klasy I, III, klasy IV technikum budowlanego oraz klasy I i III szkoły branżowej . Zdalnie uczą się II klasy. W kolejnym tygodniu do szkoły idą uczniowie klasy II technikum i „branżówki” oraz  klasy IV technikum.  Zdalnie – klasy I i III.

W ZS nr 6 od 20.10 w stacjonarnych zajęciach uczestniczą klasy I, dwie klasy II, klasy IV technikum oraz klasy I i II szkoły branżowej. Zdalnie pozostałe klasy II oraz klasy III technikum i szkoły branżowej. Od 26 października do szkół przychodzą uczniowie klas II, III i IV technikum oraz klasy III „branżówki”, zdalne zajęcia będą prowadzone dla pozostałych uczniów klas I i II klas technikum i szkoły branżowej.

W ZS nr 7 do szkoły w tym tygodniu przychodzą uczniowie niektórych klas I i II technikum oraz klas branżowych, a zdalne zajęcia będą prowadzone dla pozostałych uczniów klas II oraz klasy III technikum. W kolejnym tygodniu uczniowie się zamienią- ci, którzy uczyli się zdalnie pójdą do szkoły, a młodzież, która miała lekcję stacjonarne przejdzie w tryb zdalny.

- Ciągłe zmiany w trybie nauczania to bez wątpienia duże wyzwanie dla dyrektorów szkół, nauczycieli i samych uczniów. W tych trudnych czasach wszyscy musimy się jednak z tymi zmianami zmierzyć. Cały czas będziemy analizować sytuację epidemiologiczną w placówkach oświatowych i na bieżąco, jeśli zajdzie taka potrzeba podejmować kolejne decyzje organizacyjne – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Od początku pandemii w Tychach koronawirusem zostało zakażonych 14 uczniów i 26 nauczycieli oraz 7 pracowników administracji i obsługi.

E-usługi w Urzędzie Miasta Tychy – wypowiedz się: wypełnij ankietę!

E-usługi w Urzędzie Miasta Tychy – wypowiedz się: wypełnij ankietę!

E-administracja w okresie pandemii staje się coraz bardziej popularna. Zwłaszcza, że katalog spraw, które można dziś załatwić drogą elektroniczną w niemal każdej publicznej instytucji stale się poszerza.

„My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

„My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

Jesteś z osiedla A? Mieszkasz tu od dziecka albo przeprowadziłeś lub przeprowadziłaś się w młodości? Opowiedz nam, jak tu było i jest. Podziel się swoją historią i wspólnie ocalmy ją od zapomnienia.

Koronawirus - nowe terminy w krajowych obostrzeniach

Koronawirus - nowe terminy w krajowych obostrzeniach

W sobotę 21 listopada premier rządu ogłosił nowe terminy i etapy wprowadzanych obostrzeń. Wśród najważniejszych: zdalne nauczanie aż do Bożego Narodzenia, wspólny dla całej Polski termin ferii zimowych, otwarcie galerii handlowych.

Dołącz do tyskiej Świątecznej Bazy Rzemieślników

Dołącz do tyskiej Świątecznej Bazy Rzemieślników

Zapraszamy producentów lokalnych produktów oraz osoby tworzące nietuzinkowe rękodzieło do dołączenia do bazy tyskich rzemieślników. Będzie ona dostępna miejskiej stronie internetowej oraz w aplikacji Treespot.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×