Miasto

15 października 2020, 13:59:17

W siedzibie Stowarzyszenia Trzeźwość Życia na ul. Nałkowskiej 19 w Tychach trwają warsztaty psychoedukacyjne mające na celu wzmocnienie opiekuńczych i wychowawczych kompetencji rodziców i opiekunów.

Młodzież siedząca na promenadzie nad Jeziorem Paprocańskim Autor: Michał Janusiński

W siedzibie Stowarzyszenia Trzeźwość Życia na ul. Nałkowskiej 19 w Tychach trwają warsztaty psychoedukacyjne mające na celu wzmocnienie opiekuńczych i wychowawczych kompetencji rodziców i opiekunów, promowanie i wdrażanie metod wychowawczych, które w szczególności mają służyć budowaniu prawidłowej więzi rodzica z dzieckiem w wieku dojrzewania oraz mające stanowić czynnik chroniący przed substancjami psychoaktywnymi.

Uczestnicy projektu zostali wybrani spośród rodzin korzystających z różnych form pomocy
i wsparcia instytucji będących realizatorem Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz rodzin zastępczych, objętych nadzorem kuratora rodzinnego, korzystających z asystenta rodziny czy rodzin, których dzieci korzystają ze świetlic środowiskowych.

- Spotkania grupowe dla rodziców oraz warsztaty dla nastolatków będą się odbywały do końca roku. W ramach projektu przekazana zostanie wiedza m.in. na temat budowania z dzieckiem relacji opartej o bliskość i wzajemne zaufanie, potrzeb dziecka w okresie dorastania, jaki wpływ ma współpraca i porozumienie z nastoletnim dzieckiem na proces wychowania oraz tworzenia wspólnych norm  i zasad wobec stosowania środków psychoaktywnych – mówi   Iwona Bińkowska z Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miasta Tychy, który współfinansuje warsztaty.

Warsztaty są prowadzone przez psychologów i pedagogów posiadających doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi.

Zadanie współfinansowane jest z budżetu miasta Tychy (ponad 24 tys.zł) i jest realizowane w ramach przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym jako program dla rodziców w celu podniesienia ich kompetencji wychowawczych pn .: „Trudny okres dorastania”.

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×