Miasto

15 października 2020, 13:34:5

W październiku br. na zlecenie Urzędu Miasta Tychy, w 50 punktach sprzedaży napojów alkoholowych w Tychach przeprowadzane jest terenowe szkolenie pn. „Odpowiedzialny sprzedawca” mające na celu ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz opóźnienie wieku inicjacji alkoholowej.

Głównym celem szkolenia jest   uświadomienie sprzedawcom zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu przez młodzież, wypracowanie nawyku w śr ód sprzedawców alkoholu konieczności sprawdzania dokumentów tożsamości oraz daty urodzenia kupującego, podczas sprzedaży napojów alkoholowych oraz przypomnienie sprzedawcom, że sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej zgodnie z ustawą
o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jest przestępstwem.

Urzędnicy podkreślają: nawiązując do tematyki szkoleń  apelujemy do wszystkich, aby podczas zakupów zwracajmy uwagę, czy sprzedawcy sprawdzają dowody tożsamości młodym ludziom, których wygląd może sugerować niepełnoletność.  Pamiętajmy pozory mylą - dowód nie! Zachęcajmy innych dorosłych do zwracania uwagi na bezpieczeństwo nastolatków i do podejmowania interwencji w sytuacji, kiedy sprzedawca zamierza sprzedać alkohol osobie wyglądającej na niepełnoletnią. „Twoja postawa ma znaczenie”.

Szkolenie jest finansowane z Miejskiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (2.250 zł), realizowanym przez   Centrum Rozwoju Edukacji i Kompetencji INVESIS, w ramach projektu zintegrowanych działań profilaktycznych „Twoja postawa ma znaczenie”.

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×