Miasto

25 września 2020, 13:6:55

Od poniedziałku - 28.09 przebudowa ulicy Dzwonkowej wkracza w kolejny etap - oznacza to zmiany w organizacji ruchu. Dotyczą one zarówno kierowców, jak i osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Roboty drogowe Autor: MZUiM Tychy

Ulica Dzwonkowa została już przebudowana na odcinku od ul. Cmenternej do ul. Jaskrów. Droga została poszerzona i ułożono nową asfaltową nawierzchnię. Od poniedziałku - 28.09 - odcinek ten zostanie udostępniony kierowcom, co pozwoli wykonawcy inwestycji przejść do kolejnego etapu prac.

- Z chwilą oddania do użytku przebudowanego odcinka ulicy Dzwonkowej, równolegle zamknięty zostanie około 300-metrowy fragment biegnący od ul. Jaskrów do ul. Ostróżki wraz z ul. Krokusów - mówi Agnieszka Kijas, rzecznik Miejskiego Zarządu ulic i Mostów w Tychach. - To dużo mniejszy zakres prac i utrudnienia potrwają tu kilka tygodni. Kierowców prosimy o ostrożność i stosowanie się do znaków.

Zmiany dotyczą także kursowania autobusów. Linie L oraz 131 skierowane zostają na trasy objazdowe.

Linia L

w kierunku TYCHY BARWNA CMENTARZ, w kursach od przystanku TYCHY CZUŁÓW NARCYZÓW , po obsłużeniu p. TYCHY ZWIERZYNIEC WIOSENNA, autobus pojedzie z ominięciem p. TYCHY WARTOGŁOWIEC ZWIERZYNIECKA, do przystanku TYCHY WARTOG ŁOWIEC KOŚCIÓŁ (zastępczy), zlokalizowanego w rejonie skrzy ż owania ul. Dzwonkowej i ul. Jaskrów i dalej zgodnie z podstawowym rozkładem jazdy. W kursach rozpoczynających się od p. TYCHY WARTOGŁOWIEC PĘTLA, autobus pojedzie ul. Oświęcimską  do ul. Jaskrów na przystanek TYCHY WARTOGŁOWIEC KOŚCIÓŁ  (zastępczy) i dalej jak wyżej,

w kierunku przystanku TYCHY CZUŁÓW NARCYZÓW, po obsłużeniu p. TYCHY WARTOGŁOWIEC  SKOTNICA, autobus pojedzie na p. TYCHY WARTOGŁOWIEC KOŚCIÓŁ (zastępczy) - z ominięciem p. TYCHY WARTOGŁOWIEC ZWIERZYNIECKA  - na p. TYCHY ZWIERZYNIEC WIOSENNA i dalej zgodnie z podstawowym rozkładem jazdy,

w kierunku przystanku TYCHY WARTOGŁOWIEC PĘTLA, po obsłużeniu p. TYCHY WARTOGŁOWIEC SKOTNICA  autobus pojedzie na p. TYCHY WARTOGŁOWIEC KOŚCIÓŁ (zastępczy) i dalej do p. TYCHY WARTOGŁOWIEC PĘTLA .

Linia 131

w kierunku TYCHY MARII KONOPNICKIEJ, po obsłużeniu przystanku  TYCHY WARTOGŁOWIEC SZKOŁA  autobus pojedzie na p. TYCHY WARTOG ŁOWIEC KOŚCIÓŁ (zastępczy) - z ominięciem p. TYCHY WARTOGŁOWIEC ZWIERZYNIECKA  - na p. TYCHY ZWIERZYNIEC WIOSENNA i dalej zgodnie z podstawowym rozkładem jazdy,

w kierunku przystanku TYCHY SPORTOWA po obsłużeniu p. TYCHY ZWIERZYNIEC WIOSENNA autobus pojedzie z ominięciem p. TYCHY WARTOGŁOWIEC ZWIERZYNIECKA na p. TYCHY WARTOGŁOWIEC KOŚCIÓŁ (zastępczy) i dalej zgodnie z podstawowym rozkładem jazdy. 

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×