Miasto

16 września 2020, 11:27:41

Masz w swoim otoczeniu osobę, która jest aktywna i udziela się społecznie? Być może widzisz jak pomaga dzieciom, seniorom, sąsiadom, wspiera lokalne środowisko lub walczy w jakiejś słusznej społecznej sprawie? Koniecznie zgłoś swojego kandydata do tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2020!

Tychy z lotu ptaka

Jak to zrobić?

Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej ogłasza nabór do konkursu TYSKI SPOŁECZNIK ROKU 2020, w którym mogą wziąć udział osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje w tym placówki oświatowe  i przedsiębiorcy. Celem organizacji przedsięwzięcia jest upowszechnianie postaw prospołecznych i docenianie bezinteresownego  udziału w inicjatywach społecznych.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: dla osoby oraz dla instytucji (np. organizacje pozarządowe, placówki oświatowe, jednostki miejskie, firmy, urzędy). 

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas uroczystej Gali Tyskiego Społecznika Roku organizowanej w drugiej połowie listopada 2020r.

Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z regulaminem.

Zgłoszenia do konkursu należy składać na formularzu. Można to zrobić na kilka sposobów:

  1. Jeśli posiadasz konto gmail, najprościej kliknąć tutaj: osoba / instytucja, wypełnić formularz, zatwierdzić przyciskiem “wyślij” i gotowe.
  2. Można też pobrać pliki [ osoba ] [ instytucja ], wypełniony formularz czytelnie podpisać, zeskanować i wysłać na adres mailowy .
  3. Wydrukowany formularz można także dostarczyć osobiście do biura Fundacji pod adresem Tychy ul. Barona 30/209 B.

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu trwa od 14 września do 12 października 2020   r.

W pierwszej edycji projektu – w 2019 roku,   tytuł   Tyskiego Społecznika Roku 2019   w kategorii   Instytucja   otrzymało Stowarzyszenie „Trzeźwość Życia”, które od 25 lat prowadzi bezpłatne poradnictwo i pomoc psychologiczną dla osób uzależnionych i ich bliskich, a także działania profilaktyczne, porady prawne, konsultacje, grupy wsparcia i warsztaty.

Tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2019 dla osoby indywidualnej przypadł  Danucie Piórko – lokalnej liderce, wieloletniej wnioskodawczyni do budżetu obywatelskiego, zaangażowanej w działania. Pani Danuta była inicjatorką różnorodnych akcji sąsiedzkich, które odmieniły otoczenie bloku przy ul. Wyszyńskiego – m.in. akcję przesadzania roślin, aby uchronić je przed zniszczeniem podczas termomodernizacji budynku czy akcję sadzenia krokusów na osiedlu, w której wspólnie wzięli udział seniorzy i dzieci.

Przystań kajakowa w Tychach wyróżniona

Przystań kajakowa w Tychach wyróżniona

Przystań kajakowa na Paprocanach projektu pracowni architektonicznej RS+ Robert Skitek w pierwszej piątce realizacji wyróżnionych w Nagrodzie Architektonicznej Polityki. Wyróżnienie odebrał w Warszawie - Maciej Gramatyka Zastępca Prezydenta Miasta Tychy.

Ostrzeżenie meteorologiczne - upał | 2 stopień zagrożenia

Ostrzeżenie meteorologiczne - upał | 2 stopień zagrożenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wysokimi temperaturami jakie mogą pojawić się w województwie śląskim w najbliższych dniach.

Kręcimy dla Tychów – ruszyła Rowerowa Stolica Polski!

Kręcimy dla Tychów – ruszyła Rowerowa Stolica Polski!

1 czerwca ruszyła ogólnopolska rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Akcja kręcenia kilometrów potrwa miesiąc do 30 czerwca. Zachęcamy tyszan do przyłączenia do tegorocznych zmagań i podjęcia rywalizacji w ramach grup rowerowych i kręcenia kilometrów na rzecz Tychów.

Senioriada 2021

Senioriada 2021

Wielkie święto tyskich seniorów już niebawem: 25 czerwca, w godzinach od 15.00 -21.00 w pełnym zieleni ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach odbędzie się SENIORIADA.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×