Miasto

15 września 2020, 8:40:12

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza mieszkańców Katowic, Mysłowic, Tych oraz powiatów bieruńsko-lędzińskiego i pszczyńskiego do udziału w proekologicznym projekcie edukacyjnym pn. "Mobilna Poradnia Ekologiczna".

Projekt adresowany jest  mieszkańców wyżej wymienionych powiatów należących do jednej z trzech grup wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym (3-9 lat), uczniów szkół podstawowych i średnich (10-18 lat), a także do dorosłych i seniorów (osób w wieku 19+). Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez zmianę ich nawyków.

W ramach projektu zostaną zorganizowane darmowe warsztaty edukacyjne, podczas których uczestnicy zdobędą solidną dawkę wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, a także pod okiem wykwalifikowanego prowadzącego zajęcia, będą mogli tę wiedzę wykorzystać podczas praktycznej części warsztatów. Dla uczestników przewidziano pakiety szkoleniowe, a także ekologiczne gadżety (gry memory, ekotorby, broszury edukacyjne).

Udział w projekcie jest darmowy.

Do udziału w projekcie można się zgłaszać indywidualnie lub grupowo (grupa musi liczyć minimum 20 osób). Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie www.crl.org.pl

Więcej o Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego można przeczytać na stronie: bo.slaskie.pl

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×