Miasto

4 września 2020, 7:44:7

W niedzielę, 6 września w Tychach odbędą się dożynki, ale Tyskie Hale Targowe przez cały wrzesień obchodzić będą "Święto Rolnika".

Świeże produkty wprost od lokalnych gospodarzy, snopki siana – to wszystko ma przypomnieć odwiedzającym prawdziwy zapach wsi i pokazać, że w mieście także można znaleźć regionalne produkty z lokalnych gospodarstw.

Zmiany od kilku dni widać przed głównym wejściem na Tyskie Hale Targowe.

- Z zaprzyjaźnionego gospodarstwa w Jaroszowicach przywieźliśmy snopki słomy , aby stworzyć klimat wsi, jej zapachy i obrazy. Na wskazanych stoiskach można także kupić produkty wprost od gospodarzy – mówi   Karolina Chemicz- Pałys z Tyskich Hal Targowych.

Ekspozycje będzie można zobaczyć do końca września, ale szeroki asortyment towarów dostępny jest przez cały rok – podkreślają z dumą sprzedawcy.

– Nasze produkty są wysokiej jakości. To, co sprzedajemy pochodzi wprost od rolników i mleczarni z naszego regionu. Wielu z nas prowadzi własne gospodarstwa rolne i sady. Każdego dnia pracujemy na naszą markę, jakość i smak, to nasze priorytety – mówią zgodnie.

Właśnie to cenią sobie klienci, których systematycznie przybywa.

– Tu można kupić prawdziwe perełki: masło bieruńskie, najlepszą kaszankę w regionie pochodzącą z własnych masarni czy kartofle z Jaroszowic. Tego nie znajdzie się w marketach. Z okazji Dnia Rolnika, który obchodzimy na halach przez cały wrzesień, a także z uwagi na okres dożynkowy postanowiliśmy zaakcentować lokalne, swojskie pochodzenie naszych produktów - dodaje Karolina Chemicz-Pałys.

Projekt jest realizowany wspólnie przy współpracy sprzedawców i administracji obiektu – spółki Śródmieście.

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×