Kultura

1 września 2020, 14:22:23

W tym roku tradycyjne już dożynki odbędą się w niedzielę, 6 września na Starych Tychach. Gospodarzem wydarzenia będzie Rada Osiedla Stare Tychy oraz Miejskie Centrum Kultury w Tychach, które zapraszają do najstarszej dzielnicy miasta.

Dożynki tyskie 2013 Autor: Artur Pławski

Uroczystości dożynkowe rozpocznie o godz. 12.00 uroczysta msza dziękczynna w matce tyskich kościołów – pw. św. Marii Magdaleny w Tychach.

Po mszy na Rynku czekać będą: wystawa zabytkowych maszyn rolniczych, zagroda ze zwierzętami Mysłowickiego Stowarzyszenia Hodowców Drobnego Inwentarza, zagroda edukacyjna Zagroda i Ogrodnictwo Niezłe Ziółka w Mikołowie. W ramach tyskich dożynek zaplanowano także artystyczny występ muzyczny zespołu Kapela Fedaków, która na Rynku będzie grać i śpiewać ludowe pieśni.

- W tym roku ominie nas biesiadny klimat Dożynek Miejskich, tak bardzo jednoznaczny z tym wydarzeniem. Jednak bezpieczeństwo uczestników wydarzeń miejskich jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego podjęliśmy decyzję, by symbolicznie zaprezentować Państwu kilka elementów naszego regionu i tradycji wiązanych z pracą rolnika - mówi   Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Wszystkie stanowiska z wystawami oraz muzycy będą gościć na Rynku do godziny 15:30.

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Tychy dla seniorów

Tychy dla seniorów

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przypominamy projekty realizowane w z myślą o tyskich seniorach m.in. Koperty życia, Srebrna linia, Kluby Seniora czy program aktywni 60+.

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego pn. „Nowa szkoła, nowe możliwości – podniesienie jakości oferty edukacyjnej w Szkole podstawowej nr 21 w Tychach”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×