Miasto

14 sierpnia 2020, 10:27:13

Od 16 lipca do 28 sierpnia w każdy czwartek i piątek pod tyską "Żyrafą" w Parku Miejskim Solidarności odbywają się zajęcia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży w wieku od 3-15 lat. Spotkania są realizowane w ramach programu profilaktycznego pn.: „Warsztaty pod Żyrafą".

dzieci Autor: Michał Janusiński

Zajęcia ukierunkowane są przede wszystkim na efektywne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży pozostającej w mieście podczas wakacji. W ramach programu realizowane będą różne formy animacji i zabaw sportowych, rekreacyjnych oraz artystycznych, promujących zdrowe, aktywne, twórcze oraz wolne od uzależnień formy spędzania czasu wolnego.

Program „Warsztaty pod Żyrafą” jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Tychy. Zadanie to  realizuje 3 pedagogów posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą ze Stowarzyszenia Integracji i Aktywizacji Społecznej Osób i Rodzin "Od-nowa" oraz wolontariusze.

Zajęcia mają charakter otwarty i odbywają się w każdy czwartek i piątek od godziny 16:00 do godziny 19:00 do 28 sierpnia 2020 r.

W razie niepogody spotkania zostaną zrealizowane w innych dzień, lub przez wydłużenie kolejnych zajęć.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną informujemy, że program będzie prowadzony przy zachowaniu wszystkich wymaganych obostrzeń epidemiologicznych.

Koszt całkowity realizacji projektu to 13 620 zł. Dotacja z Urzędu Miasta w ramach zadania publicznego to 10 000 zł.

 

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×