Miasto

15 marca 2010, 13:8:35

Tyscy uczestnicy kolejnej wymiany w dniach 1-8.03.2010 poszukiwali polskich śladów w stolicy Niemiec. Spotkanie młodzieży miało charakter dwustronnej wymiany dziennikarskiej i odbyło się pod hasłem: "Polacy w Berlinie: integracja i komunikacja, historyczna wyprawa –poszukiwanie polskich śladów w Berlinie".

 Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego poszukiwała również tyskich śladów w Berlinie. Młodzi ludzie mogli bliżej poznać kilka dzieł Augusta Kissa, np. rzeźbę Świętego Jerzego zabijającego smoka, dzieło znajduje się dziś w najstarszej dzielnicy Berlina - Nikolaiviertel.

Program wymiany był intensywny. Uczestnicy pracowali nad prezentacjami, brali udział w treningu tolerancji, spotkaniach z ciekawymi ludźmi; zwiedzali Bundestag oraz dzielnicę partnerską Marzahn – Hellersdorf , integrowali się przez gry i zabawy komunikacyjne.

Podczas tej wymiany uczestnicy mogli zaprezentować swój program artystyczny, z uczestnikami z Niemiec przygotować wieczór narodowy z kulinariami, prezentacją o krajach i o sobie, a także podzielić się refleksjami, jakie mieli oczekiwania i obawy przed wymianą, a jakie spostrzeżenia po jej realizacji.

„Takie spotkania uczą uczestników kreatywności, innowacyjnych działań, sprzyjają wymianie doświadczeń, a także wymagają społecznego zaangażowania, dialogu i ogromnej motywacji” podsumowują zgodnie koordynatorzy wymiany pani Agnieszka Gemborys oraz panowie Jan Ryl i Jarosław Grabowski.

Program projektu został sfinansowany przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży.

W wakacje zostań żołnierzem

W wakacje zostań żołnierzem

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach w ramach wakacyjnej Kampanii ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zachęca wszystkich zainteresowanych służbą wojskową do odwiedzenia swojego promocyjnego stoiska 13 lipca i 16 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Od kilku dni media informują o skandalicznych warunkach, w jakich przebywały zwierzęta w zamkniętym już „schronisku” w Radysach. Chęć przyjęcia zwierząt zgłosiło także tyskie schronisko. Dziś rano stowarzyszenie „Pogotowie dla zwierząt”, poinformowało, że 10 psów trafi do Tychów już 3 lipca.

Trwają konsultacje

Trwają konsultacje

Od 15 czerwca do 30 września trwają konsultacje przygotowania projektu Programu Współpracy Miasta Tychy z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021.

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Na czerwcowej sesji (30.06) Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałę dotyczącą Programu Polityki Senioralnej dla miasta Tychy na lata 2020 - 2027.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×