Miasto

15 marca 2010, 13:8:35

Tyscy uczestnicy kolejnej wymiany w dniach 1-8.03.2010 poszukiwali polskich śladów w stolicy Niemiec. Spotkanie młodzieży miało charakter dwustronnej wymiany dziennikarskiej i odbyło się pod hasłem: "Polacy w Berlinie: integracja i komunikacja, historyczna wyprawa –poszukiwanie polskich śladów w Berlinie".

 Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego poszukiwała również tyskich śladów w Berlinie. Młodzi ludzie mogli bliżej poznać kilka dzieł Augusta Kissa, np. rzeźbę Świętego Jerzego zabijającego smoka, dzieło znajduje się dziś w najstarszej dzielnicy Berlina - Nikolaiviertel.

Program wymiany był intensywny. Uczestnicy pracowali nad prezentacjami, brali udział w treningu tolerancji, spotkaniach z ciekawymi ludźmi; zwiedzali Bundestag oraz dzielnicę partnerską Marzahn – Hellersdorf , integrowali się przez gry i zabawy komunikacyjne.

Podczas tej wymiany uczestnicy mogli zaprezentować swój program artystyczny, z uczestnikami z Niemiec przygotować wieczór narodowy z kulinariami, prezentacją o krajach i o sobie, a także podzielić się refleksjami, jakie mieli oczekiwania i obawy przed wymianą, a jakie spostrzeżenia po jej realizacji.

„Takie spotkania uczą uczestników kreatywności, innowacyjnych działań, sprzyjają wymianie doświadczeń, a także wymagają społecznego zaangażowania, dialogu i ogromnej motywacji” podsumowują zgodnie koordynatorzy wymiany pani Agnieszka Gemborys oraz panowie Jan Ryl i Jarosław Grabowski.

Program projektu został sfinansowany przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Czas na promocję projektów do Budżetu Obywatelskiego

Czas na promocję projektów do Budżetu Obywatelskiego

10 września rusza głosowanie na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego. Autorom projektów został więc miesiąc, by przekonać do swoich pomysłów mieszkańców. Tylko przekazanie czytelnej informacji o projekcie pozwoli na uzyskanie dużej liczby głosów i w efekcie jego realizację.

Konsultacje w sprawie projektu regulaminu realizacji projektu grantowego

Konsultacje w sprawie projektu regulaminu realizacji projektu grantowego

Od 5 do 18 sierpnia trwają konsultacje w sprawie projektu regulaminu realizacji projektu grantowego pn. Wymiana węglowych źródeł ciepła szansą na poprawę powietrza w Tychach – etap II.

Przebudowa ul. Bałuckiego: odcinki objęte robotami będą wyłączone z ruchu

Przebudowa ul. Bałuckiego: odcinki objęte robotami będą wyłączone z ruchu

Ruszyła przebudowa ul. Bałuckiego w Tychach. Od czwartku (5 sierpnia), należy spodziewać się istotnych zmian w organizacji ruchu. Odcinki objęte robotami będą zamknięte, a strefa płatnego parkowania zostanie zawieszona.

Będzie padało

Będzie padało

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje co najmniej do piątku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×