Miasto

15 marca 2010, 13:8:35

Tyscy uczestnicy kolejnej wymiany w dniach 1-8.03.2010 poszukiwali polskich śladów w stolicy Niemiec. Spotkanie młodzieży miało charakter dwustronnej wymiany dziennikarskiej i odbyło się pod hasłem: "Polacy w Berlinie: integracja i komunikacja, historyczna wyprawa –poszukiwanie polskich śladów w Berlinie".

 Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego poszukiwała również tyskich śladów w Berlinie. Młodzi ludzie mogli bliżej poznać kilka dzieł Augusta Kissa, np. rzeźbę Świętego Jerzego zabijającego smoka, dzieło znajduje się dziś w najstarszej dzielnicy Berlina - Nikolaiviertel.

Program wymiany był intensywny. Uczestnicy pracowali nad prezentacjami, brali udział w treningu tolerancji, spotkaniach z ciekawymi ludźmi; zwiedzali Bundestag oraz dzielnicę partnerską Marzahn – Hellersdorf , integrowali się przez gry i zabawy komunikacyjne.

Podczas tej wymiany uczestnicy mogli zaprezentować swój program artystyczny, z uczestnikami z Niemiec przygotować wieczór narodowy z kulinariami, prezentacją o krajach i o sobie, a także podzielić się refleksjami, jakie mieli oczekiwania i obawy przed wymianą, a jakie spostrzeżenia po jej realizacji.

„Takie spotkania uczą uczestników kreatywności, innowacyjnych działań, sprzyjają wymianie doświadczeń, a także wymagają społecznego zaangażowania, dialogu i ogromnej motywacji” podsumowują zgodnie koordynatorzy wymiany pani Agnieszka Gemborys oraz panowie Jan Ryl i Jarosław Grabowski.

Program projektu został sfinansowany przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Od 30 marca do 6 kwietnia br. zamknięty będzie przejazd kolejowy w rejonie ul. Malinowej. Na czas trwania robót budowlanych przygotowano objazd.

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

W ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach przekazujemy w załączeniu ogólny plakat o badaniach ankietowych.

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem.

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Wychodzenie z domu ograniczone do niezbędnego minimum, poruszanie po ulicach w grupach maksymalnie dwuosobowych i kary za nie przestrzeganie zakazu gromadzenia się. Takie obostrzenia ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×