Miasto

11 sierpnia 2020, 10:18:46

15, 16 i 21 sierpnia w Tychach zaplanowano obchody 101. Rocznicy Wybuchu I Powstania Śląskiego oraz 100 rocznicy Wybuchu II Powstania Śląskiego.

Pomnik Powstańca Śląskiego

15 sierpnia, w sobotę, obchody 101 rocznicy Wybuchu I Powstania Śląskiego rozpoczną się o godz. 10.00 mszą w Kościele pw. Świętego Krzyża na Czułowie. Oprawę mszy przygotował Chór Cantate Deo. Po mszy ok. godz. 11.15 zaplanowano uroczystości przed Pomnikiem Powstań Śląskich.

16 sierpnia, w niedzielę, o godz. 16.30 zostaną złożone kwiaty przy Tablicy Pamiątkowej na Przedszkolu w Paprocanach, a pół godziny później (o 17.00) odprawiona zostanie msza św. w Kościele pw. Najświętszego serca Pana Jezusa na Paprocanach. Oprawę muzyczną przygotował mszy chór Presto Cantabile.

21 sierpnia, w piątek , początek obchodów 100 rocznicy Wybuchu II Powstania Śląskiego zaplanowano na godz. 14.00 – o tej godzinie rozpocznie się msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach (oprawa muzyczna chór Cantate Deo).    

Po mszy przemarsz z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Kopalni KWK Piast - Ziemowit do ronda imienia Wiktora i Tomasza Szczygieł oraz ks. Leona Szkatuły przy ul. Turyńskiej, gdzie nastąpi poświęcenie nowo powstałych rond. 

Około godziny 15.45 rozpoczną się uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Urbanowicach. Nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem, odczyt wygłosi prof. Marian Małecki (autor książek o powstaniach śląskich), salwę honorową wykona Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie.    

O 16.30 zaplanowano spektakl „Gdzie ci będzie tak dobrze jak tu?” w wykonaniu Teatr Trip w ogrodzie Klubu Urbanowice MCK (obowiązują wcześniejsze zapisy). Po spektaklu panie z zespołu regionalnego "Urbanowiczanki" zapraszają do wspólnego śpiewu pieśni o tematyce powstańczej.

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×