Miasto

3 sierpnia 2020, 14:54:51

Od 16 do 18 czerwca uczniowie szkół podstawowych w całym kraju pisali egzamin ósmoklasisty. Wyniki, jakie uzyskali tyscy uczniowie są wyższe niż średnia nie tylko w województwie śląskim, ale i w całej Polsce.

Tegoroczne średnie wyniki uczniów tyskich szkół piszących egzamin ósmoklasisty na arkuszach standardowych, zgodnie z danymi podanymi przez Centrum Informatyczne Edukacji, przedstawiają się bardzo dobrze na tle wyników w województwie śląskim i w Polsce.

Począwszy od piątku tj. 31 lipca b.r. absolwenci szkół podstawowych mogli zapoznać się w Internecie z wynikami tych egzaminów i od tego dnia mogli odbierać w swoich szkołach podstawowych Zaświadczenia  Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie o uzyskanych wynikach.

Zaświadczenia te, ubiegający się o przyjęcie do  szkół ponadpodstawowych, są zobowiązani dostarczyć do 4 sierpnia tj. do wtorku godz. 15.00, do wybranej w pierwszym priorytecie szkoły ponadpodstawowej.

 

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×