Miasto

1 lipca 2020, 8:18:2

Fundacja Internationaler Bund Polska na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach rozpoczęła realizację usług asystenckich dla osób niepełnosprawnych.

osoba na wózku inwalidzkim, kadr na rękę trzymającą koło

Mogą z nich skorzystać pełnoletnie osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, mieszkające w Tychach. Zgłosiło się już 14 osób.

W ramach projektu każdy z uczestników ma zapewnione 30 godzin miesięcznie bezpłatnej usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej (AOON). Sześciu asystentów pomaga uczestnikom projektu m.in. w wyjściu do lekarza, na zajęcia rehabilitacyjne, zakupy, spacer czy do kina.

- To bardzo duża pomoc, dzięki niej jesteśmy bardziej samodzielni i niezależni. Możemy także odciążyć osoby, które się nami na co dzień opiekują i pomagają nam w wielu czynnościach, których nie jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać. Cieszę się, że władze miasta zdecydowały się realizować ten projekt w Tychach, teraz osoby niepełnosprawne będą mogły częściej wychodzić z domu   – mówi Magdalena Kulus – tyszanka, uczestniczka programu.     

Usługi realizowane są przez 7 dni w tygodniu, w godz. 7-22 (w uzasadnionych przypadkach godziny usług mogą być zmienione).

Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej   pn . ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019 – 2020”, finansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

REKRUTACJA: Ważne! Z uwagi na ograniczenia związane z COVID-19 zainteresowane osoby mogą przesyłać wstępne zgłoszenia za pośrednictwem e-mail, na adres: sekretariat@mops.tychy.pl. W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko kandydata, nr telefonu oraz adres e-mail, aby umożliwić kontakt celem przeprowadzenia procesu kwalifikacji do projektu (decyduje kolejność zgłoszeń).

Więcej informacji o rekrutacji na stronie MOPS.

 

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×