Miasto

26 czerwca 2020, 12:4:34

Przed udaniem się do lokalu wyborczego wyborca powinien pamiętać, że ma obowiązek zakrycia ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

Grafika przedstawiająca podstawowe zasady higieny w czasach koronawirusa: zasłoń usta i nos (grafika twarzy z maską), zdezynfekuj ręce (grafika osoby dezynfekującej ręce), zachowaj odstęp (grafika podniesionej ręki).

W związku z wciąż istniejącym zagrożeniem epidemiologicznym, Państwowa Komisja Wyborcza przypomina o konieczności zakrycia nosa i ust oraz zachowywaniu bezpiecznych odległości podczas przebywania w lokalach wyborczych w najbliższą niedzielę. Można to zrobić przy pomocy odzieży lub jej części, maseczki czy przyłbicy. Wyborcom zaleca się również ubranie własnych rękawiczek ochronnych oraz korzystanie z własnych długopisów. Wszystkie wytyczne dotyczące Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego podczas wyborów prezydenckich można znaleźć na TUTAJ.

Cała Polska strefą czerwoną: przedsiębiorco sprawdź zmiany!

Cała Polska strefą czerwoną: przedsiębiorco sprawdź zmiany!

Od soboty 24 października 2020 r., zasady ze strefy czerwonej zostają rozciągnięte na całą Polskę.

Tychy w strefie czerwonej

Tychy w strefie czerwonej

Od 24 października cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej. Rząd wprowadza nowe obostrzenia w funkcjonowaniu. Oznacza to między innymi naukę zdalną dla klas IV-VIII w szkołach podstawowych, zamknięcie lokali gastronomicznych.

Gastronomia w Tychach

Gastronomia w Tychach

Od 24 października gastronomia może świadczyć usługi jedynie na wynos. Przypominamy o bazie obiektów gastronomicznych w Tychach.

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×