Miasto

28 stycznia 2010, 9:10:28

Rozpoczął się szósty nabór do projektu „Postaw na innowacyjność – wsparcie w założeniu firmy osób 45+”, w ramach którego osoba z wyróżniającym się pomysłem na biznes w wieku min. 45 lat może uzyskać dotację w kwocie max. 40 000 zł i pomoc doradczo – szkoleniową w założeniu i prowadzeniu własnej firmy.

Finansowany ze środków Unii Europejskiej projekt zakłada kompleksowe wsparcie
w samozatrudnieniu dla osób w wieku powyżej 45 lat z województwa śląskiego poprzez szkolenia, doradztwo oraz wsparcie finansowe.
Projekt skierowany jest do osób, których pomysł na własną firmę jest innowacyjny, wyróżnia się na rynku i wróży osiągniecie sukcesu rynkowego. Udział w projekcie weźmie 40 osób. Każdy z uczestników skorzysta z cyklu szkoleń i doradztwa, podczas których pozna zasady prowadzenia firmy oraz uzyska pomoc w napisaniu biznes planu. Osoby, które zdecydują się na założenie własnej firmy będą mogły ubiegać się o wsparcie finansowe w postaci jednorazowej dotacji inwestycyjnej
w kwocie max. 40000 PLN oraz wsparcia pomostowego przez okres 6 miesięcy. Warto pamiętać, że innowacyjny pomysł na biznes to nie tylko nowoczesne technologie. Wsparcie uzyskają pomysły wykorzystujące nowe rozwiązania techniczne, handlowe, finansowe, organizacyjne oraz naukowe.
 
Szczegółowe informacje o projekcie, regulamin rekrutacji oraz ankieta rejestracyjna dostępne są na stronie projektu www.firma-innowacyjna.ctc.pl. Osoba do kontaktu: Sylwia Szykowska e-mail: szykowska@bac.com.pl, tel. 77/ 4552074
Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

11 kwietnia Teatr Mały w Tychach rusza z nowym cyklem dla dzieci „Bajki z brodą” - zapraszamy młodych tyszan do współtworzenia tego cyklu!

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Już od kwietnia 2020 roku Urząd Miasta Tychy będzie wysyłał zainteresowanym newsletter przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów.

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Jak prawidłowo nakładać/ściągać rękawice, czym kierować się przy wyborze maseczki ochronnej? Zapraszamy do lektury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×