Miasto

22 czerwca 2020, 10:29:23

28 czerwca wybory prezydenckie. Związek Miast Polskich (ZMP), do którego należy również miasto Tychy, zaprasza miasta członkowskie do zaangażowania się w kampanię zachęcającą mieszkańców do głosowania.

Hasło kampanii brzmi: Kto głosuje, ten się liczy.

- Mieszkańcy naszego miasta niejednokrotnie pokazali, że udział w wyborach to dla nich nie tylko obywatelski obowiązek, ale i wielkie święto demokracji. Czy to w wyborach samorządowych czy krajowych zawsze możemy liczyć na wysoką frekwencję, wyższą niż średnia krajowa. W ostatnich wyborach parlamentarnych wzięło udział niemal 67 % procent uprawnionych do głosowania tyszan, frekwencja krajowa była o 5 punktów procentowych niższa. Liczę, że w nadchodzących wyborach frekwencja także będzie wysoka. Gorąco zachęcam wszystkich, by w niedzielę 28 czerwca poszli na wybory i oddali głos na swojego kandydata – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów. 

Każdy głos się liczy - dlatego Tychy włączają się do kampanii Związku Miast Polskich.

- Udział w wyborach jest ważny, bo sprawia, że jesteśmy współodpowiedzialni za nasz los i przyszłość Polski. Dlatego ważne jest, aby nie tylko samemu pójść na wybory, ale także zachęcać innych - podkreśla Andrzej Porawski - dyrektor Biura ZMP.

W Tychach uprawnionych do głosowania jest ponad 98 tys. osób.

Kontraruch w Tychach: gdzie obowiązuje i jakie są jego zasady?

Kontraruch w Tychach: gdzie obowiązuje i jakie są jego zasady?

W Tychach na pięciu jednokierunkowych ulicach obowiązuje kontraruch rowerowy. Już niebawem ta liczba wzrośnie i rozszerzy się o kolejne lokalizacje. Co to oznacza dla rowerzystów? Przed wyruszeniem w miasto warto poznać zasady kontraruchu rowerowego, nawet jeżeli jest się pieszym czy kierowcą.

Powstaną kolejne wysepki dla pieszych

Powstaną kolejne wysepki dla pieszych

Na tyskich przejściach dla pieszych już niebawem pojawiają się kolejne azyle. Wysepki, które pozwalają przejść przez jezdnie na dwa razy. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa ruchu w naszym mieście.

Powszechny Spis Rolny odbędzie się w całej Polsce od 1 września do 30 listopada

Powszechny Spis Rolny odbędzie się w całej Polsce od 1 września do 30 listopada

Wyniki spisu rolnego pozwolą na wieloprzekrojowe scharakteryzowanie polskiego rolnictwa i ukazanie zmian, jakie w nim zaszły w ostatnim dziesięcioleciu. Pomogą władzom i przede wszystkim polskim rolnikom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych.

Tychy przyjazne Dużej Rodzinie

Tychy przyjazne Dużej Rodzinie

Podczas Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie miasto Tychy otrzymało Certyfikat Samorządu Przyjaznego Rodzinie. Wyróżnienie w sobotę zostało przekazane z rąk przewodniczącej ELFAC - Reginy Maroncelli Florio.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×