Miasto

12 maja 2020, 7:30:0

W tym roku tyszanie mieli uczestniczyć m.in. w Święcie Miasta, Śląskiej Jesieni Gitarowej, Rocku na Plaży, festiwalu szantowym Port Pieśni Pracy, koncertach w Mediatece i wielu innych wydarzeniach.

Zdjęcie przedstawiające scenę podczas Święta Miasta Tychy Autor: Magdalena Borucka

Niestety, w związku z obowiązującym stanem epidemicznym i pandemią koronawiursa wydarzenia te nie odbędą się, a przynajmniej nie w takich formie jak dotychczas. W ostatni weekend czerwca w Tychach na corocznym już Święcie Miasta miały wystąpić m.in. Boney M, Big Cyc, Kwiat Jabłoni, Majka Jeżowska. Niestety, weekend ten mieszkańcy miasta będą musieli spędzić inaczej.

- Zapowiadała się świetna zabawa, niestety plany pokrzyżowała epidemia. Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego Święto Miasta w tym roku nie odbędzie się. Odwołujemy także wszystkie zaplanowane na lato i jesień imprezy np. Śląską Jesień Gitarową, Rock na Plaży czy festiwal szantowy Port Pieśni Pracy –   mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Miejskie Centrum Kultury analizuje obecnie możliwość przygotowania któregoś z koncertów w wersji  on-line , by choć trochę zrekompensować mieszkańcom brak możliwości osobistego uczestniczenia w wydarzeniach.

Ze względu na epidemię i ograniczenie działalności niektórych instytucji kultury, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy przesunęła wydarzenia zaplanowane na maj i czerwiec oraz koncerty przełożone z marca i kwietnia na nowy sezon koncertowy - Sezon 6.0.    

Na chwilę obecną wstrzymana jest także organizacja spotkań, festynów, „Dni sąsiada” zarówno w ramach Budżetu Obywatelskiego, jak i spotkań organizowanych przez rady osiedli.

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×