Miasto

29 kwietnia 2020, 9:0:0

30 kwietnia odbędzie się pierwsza w historii miejscowego samorządu zdalna sesja Rady Miasta Tychy.

Zdjęcie mikrofonu na sali sesyjnej Urzędu Miasta Tychy.

Do zdalnej sesji urzędnicy i radni przygotowywali się od dawna. - Wybrane zostały narzędzia według nas najprostsze do obsługi dla radnych oraz dla wydziału obsługi rady. System do głosowania Rada24 oraz program do wideokonferencji ZOOM – mówi Iwona Roztropowicz – naczelnik Wydziału Obsługi Rady Miasta Tychy. 

Sesja próbna odbyła się 23 kwietnia. - Próba za nami. Mam nadzieję, że podczas sesji wszystko odbędzie się bez niespodzianek. Oczywiście wszyscy wolelibyśmy, by sesja odbywała się tak jak do tej pory. Mając bezpośredni kontakt łatwiej prowadzić dyskusje, ale niestety na chwilę obecną to niemożliwe. Mam nadzieję, że kolejna sesja będzie już na sali sesyjnej i wezmą w niej także udział mieszkańcy - mówi Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta w Tychach 

Mieszkańcy będą mogli śledzić sesję, tak jak dotychczas za pomocą strony BIP:

https://bip.umtychy.pl/sesje-rady-miasta

Podczas trwania sesji, na sali sesyjnej z pośród 25 tyskich radnych obecna będzie jedynie Przewodnicząca Rady Miasta. Sesja rozpocznie się o godz. 13.00. W porządku obrad znajduje się 38 punktów.

Kontraruch w Tychach: gdzie obowiązuje i jakie są jego zasady?

Kontraruch w Tychach: gdzie obowiązuje i jakie są jego zasady?

W Tychach na pięciu jednokierunkowych ulicach obowiązuje kontraruch rowerowy. Już niebawem ta liczba wzrośnie i rozszerzy się o kolejne lokalizacje. Co to oznacza dla rowerzystów? Przed wyruszeniem w miasto warto poznać zasady kontraruchu rowerowego, nawet jeżeli jest się pieszym czy kierowcą.

Powstaną kolejne wysepki dla pieszych

Powstaną kolejne wysepki dla pieszych

Na tyskich przejściach dla pieszych już niebawem pojawiają się kolejne azyle. Wysepki, które pozwalają przejść przez jezdnie na dwa razy. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa ruchu w naszym mieście.

Powszechny Spis Rolny odbędzie się w całej Polsce od 1 września do 30 listopada

Powszechny Spis Rolny odbędzie się w całej Polsce od 1 września do 30 listopada

Wyniki spisu rolnego pozwolą na wieloprzekrojowe scharakteryzowanie polskiego rolnictwa i ukazanie zmian, jakie w nim zaszły w ostatnim dziesięcioleciu. Pomogą władzom i przede wszystkim polskim rolnikom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych.

Tychy przyjazne Dużej Rodzinie

Tychy przyjazne Dużej Rodzinie

Podczas Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie miasto Tychy otrzymało Certyfikat Samorządu Przyjaznego Rodzinie. Wyróżnienie w sobotę zostało przekazane z rąk przewodniczącej ELFAC - Reginy Maroncelli Florio.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×