Miasto

29 kwietnia 2020, 9:0:0

30 kwietnia odbędzie się pierwsza w historii miejscowego samorządu zdalna sesja Rady Miasta Tychy.

Zdjęcie mikrofonu na sali sesyjnej Urzędu Miasta Tychy.

Do zdalnej sesji urzędnicy i radni przygotowywali się od dawna. - Wybrane zostały narzędzia według nas najprostsze do obsługi dla radnych oraz dla wydziału obsługi rady. System do głosowania Rada24 oraz program do wideokonferencji ZOOM – mówi Iwona Roztropowicz – naczelnik Wydziału Obsługi Rady Miasta Tychy. 

Sesja próbna odbyła się 23 kwietnia. - Próba za nami. Mam nadzieję, że podczas sesji wszystko odbędzie się bez niespodzianek. Oczywiście wszyscy wolelibyśmy, by sesja odbywała się tak jak do tej pory. Mając bezpośredni kontakt łatwiej prowadzić dyskusje, ale niestety na chwilę obecną to niemożliwe. Mam nadzieję, że kolejna sesja będzie już na sali sesyjnej i wezmą w niej także udział mieszkańcy - mówi Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta w Tychach 

Mieszkańcy będą mogli śledzić sesję, tak jak dotychczas za pomocą strony BIP:

https://bip.umtychy.pl/sesje-rady-miasta

Podczas trwania sesji, na sali sesyjnej z pośród 25 tyskich radnych obecna będzie jedynie Przewodnicząca Rady Miasta. Sesja rozpocznie się o godz. 13.00. W porządku obrad znajduje się 38 punktów.

Zmiana godzin urzędowania Wydziału Komunikacji

Zmiana godzin urzędowania Wydziału Komunikacji

Sprawy z zakresu Wydziału Komunikacji realizowane są bezpośrednio w budynku przy ul. Budowlanych 59. Od 18 stycznia wydział czynny będzie w godzinach: od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 17.00, a w piątek od 7.30 do 12.00.

#Szczepimysie - trwa kampania informacyjna

#Szczepimysie - trwa kampania informacyjna

Trwa rządowa kampania informacyjna #szczepimysię mająca na celu propagowanie szczepień przeciwko COVID-19. W całej Polsce pojawiły się billboardy, w internecie oraz w telewizji emitowane są spoty z udziałem aktorów.

Miasto Tychy ze znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020

Miasto Tychy ze znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020

W III edycji konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej miasto Tychy w kategorii: „społecznie odpowiedzialny samorząd” znalazło się w grupie 13 polskich miast, którym przyznano znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020.

Linia H - nowa linia trolejbusowa w mieście Tychy

Linia H - nowa linia trolejbusowa w mieście Tychy

1 stycznia o godzinie 6:02 rozpoczęła kursowanie nowa - linia H. To już ósma linia obsługiwana przez Tyskie Linie Trolejbusowe. Zastąpiła ona dotychczasową linię 291 i kursuje po jej trasie, z rozszerzoną obsługą dzielnicy Żwaków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×