Miasto

21 marca 2020, 10:38:42

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, 20 marca premier Mateusz Morawiecki wprowadził na terenie Polski stan epidemii.

Rozporządzenie o stanie epidemii daje organom państwowym dodatkowe uprawnienia oraz nakłada nowe obowiązki na obywateli. Wśród najważniejszych kwestii znalazły się takie kwestie jak: 

  Zajęcia edukacyjne zostały zawieszone aż do Świąt Wielkanocnych (do 10 kwietnia) - lekcje mają odbywać się przez platformy e-lerningowe. Dotyczy to również żłobków, klubów malucha i wyższych uczelni.

 Podwyższono kary za nieprzestrzeganie kwarantanny - z 5 000 złotych do 30 000 złotych.

 Doprecyzowano również ograniczenia w branży transportowej, galeriach handlowych i przedsiębiorstwach. Zdecydowano m.in., że w galeriach handlowych mogą być otwarte sklepy spożywcze i apteki. 

Koronawirus - aktualne informacje z miasta

Prace termomodernizacyjne w tyskich szkołach

Prace termomodernizacyjne w tyskich szkołach

W czterech tyskich szkołach podstawowych zostaną wkrótce wykonane prace termomodernizacyjne. Łączny koszt gruntownego remontu placówek to ponad 14 milionów złotych. W ciągu ostatnichlat podobne prace przeprowadzono w 11 innych placówkach oświatowych na łączną kwotę ponad 46 milionów złotych.

Как оформить дела | Як вирiшити справи

Как оформить дела | Як вирiшити справи

Ниже вы найдёте самую важную информацию. | Нижче ми представляємо важливу інформацію.

Informacja dotycząca zmiany terminów rekrutacji

Informacja dotycząca zmiany terminów rekrutacji

Zmianie ulegają niektóre terminy, sposoby ogłaszania listy kandydatów i przyjętych oraz potwierdzania woli uczęszczania do przedszkola, szkoły.

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Od 30 marca do 6 kwietnia br. zamknięty będzie przejazd kolejowy w rejonie ul. Malinowej. Na czas trwania robót budowlanych przygotowano objazd.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×