Miasto

21 marca 2020, 10:38:42

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, 20 marca premier Mateusz Morawiecki wprowadził na terenie Polski stan epidemii.

jasna plansza z ikoną kartki i napisem "informacje"

Rozporządzenie o stanie epidemii daje organom państwowym dodatkowe uprawnienia oraz nakłada nowe obowiązki na obywateli. Wśród najważniejszych kwestii znalazły się takie kwestie jak: 

  Zajęcia edukacyjne zostały zawieszone aż do Świąt Wielkanocnych (do 10 kwietnia) - lekcje mają odbywać się przez platformy e-lerningowe. Dotyczy to również żłobków, klubów malucha i wyższych uczelni.

 Podwyższono kary za nieprzestrzeganie kwarantanny - z 5 000 złotych do 30 000 złotych.

 Doprecyzowano również ograniczenia w branży transportowej, galeriach handlowych i przedsiębiorstwach. Zdecydowano m.in., że w galeriach handlowych mogą być otwarte sklepy spożywcze i apteki. 

Koronawirus - aktualne informacje z miasta

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×