Miasto

21 marca 2020, 10:38:42

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, 20 marca premier Mateusz Morawiecki wprowadził na terenie Polski stan epidemii.

jasna plansza z ikoną kartki i napisem "informacje"

Rozporządzenie o stanie epidemii daje organom państwowym dodatkowe uprawnienia oraz nakłada nowe obowiązki na obywateli. Wśród najważniejszych kwestii znalazły się takie kwestie jak: 

  Zajęcia edukacyjne zostały zawieszone aż do Świąt Wielkanocnych (do 10 kwietnia) - lekcje mają odbywać się przez platformy e-lerningowe. Dotyczy to również żłobków, klubów malucha i wyższych uczelni.

 Podwyższono kary za nieprzestrzeganie kwarantanny - z 5 000 złotych do 30 000 złotych.

 Doprecyzowano również ograniczenia w branży transportowej, galeriach handlowych i przedsiębiorstwach. Zdecydowano m.in., że w galeriach handlowych mogą być otwarte sklepy spożywcze i apteki. 

Koronawirus - aktualne informacje z miasta

„Zgrane Tychy” czyli mobilne gry miejskie

„Zgrane Tychy” czyli mobilne gry miejskie

Rodzinne i bezpłatne – takie będą mobilne gry miejskie, które od 14 i 21 sierpnia będą dostępne dla wszystkich chętnych. Trzy zagadki, trzy lokalizacje, trzy wciągające historie i masa pozytywnych emocji.

Warsztaty pod Żyrafą

Warsztaty pod Żyrafą

Od 16 lipca do 28 sierpnia w każdy czwartek i piątek pod tyską "Żyrafą" w Parku Miejskim Solidarności odbywają się zajęcia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży w wieku od 3-15 lat. Spotkania są realizowane w ramach programu profilaktycznego pn.: „Warsztaty pod Żyrafą".

Kręć kilometry i włącz się do akcji!

Kręć kilometry i włącz się do akcji!

Lubisz rowerowe wyprawy, jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Dołącz do akcji, kręć kilometry dla Tychów i bierz udział w rywalizacji o nagrody oraz tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

Miganie ułatwia poznanie

Miganie ułatwia poznanie

Od września startuje projekt pn. „Miganie ułatwia poznanie”, który jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Tychy. Warsztaty edukacyjne i informacyjne z podstaw nauki języka migowego będą realizowane przez Fundację „Kopalnia Kreatywności”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×