17 marca 2020, 12:24:25

Zmiany w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji publicznej od 16 marca br.

jasna plansza z ikoną autobusu i napisem komunikacja publiczna

Od poniedziałku 16 marca w komunikacji miejskiej obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne jak w dni robocze nieszkolne. Powodem zmiany jest zawieszenie zajęć w szkołach oraz ograniczona liczba dyspozycyjnych kierowców. Zarząd Transportu Metropolitalnego chce również w ten sposób zapobiegać zakażeniom koronawirusem.

W dniu 24 marca wprowadzono nowe zalecenia w korzystaniu z transportu publicznego, które wprowadziły ograniczenia: w autobusach, tramwajach i trolejbusach może znajdować się jednocześnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących.

Na niektórych liniach, z racji niższej frekwencji oraz niewystarczającej liczby kierowców, kursów jest mniej. Na innych natomiast, zgodnie z potrzebami, oferta jest zwiększana. 

Zachęcamy pasażerów, aby sprawdzali rozkłazdy jazdy przed planową podróżą. Najbardziej aktualne i szczegółowe informacje znajduja się w specjalnym komunikacie.

KOMUNIKAT ZBIORCZY

Zachęcamy pasażerów do śledzenia strony internetowej ZTM.

Koronawirus - aktualne informacje z miasta

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×